Чемерис 08_12_12Сьогодні, близько 100 людей вийшли в центр Києва, щоб звернути увагу влади на порушення прав людини в Україні. Приводом для проведення мирної громадянської акції став Міжнародний день прав людини, який відзначається щороку 10 грудня за пропозицією Генеральної асамблеї ООН, знаменуючи річницю ухвалення Асамблеєю Загальної декларації прав людини в 1948 році. Активісти вирішили нагадати владі, що в Україні є громадянське суспільство, яке готове відстоювати свої права і права кожної людини.

7 грудня Окружний адміністративний суд міста Києва заборонив проведення акції за маршрутом Хрещатик – Майдан Незалежності. Суд виніс по суті протиправне рішення «з метою забезпечення правопорядку, запобіганню вчинення злочинів, охорони здоров’я населення, захисту прав і свобод мешканців Києва та гостей столиці». Позиваючись до суду представники КМДА заявили, що саме під час проведення запланованої громадськими активістами акції до Міжнародного дня прав людини на Майдані Незалежності будуть проводитися «загальнодержавні свята». Але організатори встигли подати документи на проведення акції в іншому місці. Такми чином акція відбувалася на бульварі Шевченка в районі пам’ятника Леніна.

Активісти протестували проти прийняття ВР законопроекту №8711, який має неофіційну назву “про заборону пропаганди гомосексуалізму”, оскільки цей законопроект містить цілу низку відверто дискримінаційних положень і надає можновладцям та міліції широкі можливості для зловживань та застосування санкцій щодо медіа, громадських активістів та правозахисників. Цей законопроект офіційно закріплює цензуру та інституціоналізує гомофобію. Окрім цього законопроект №8711 порушує положення статей 21,22, 24 Конституції України та ст. 14 Європейської конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

Активісти вигукували гасла «Бунтуй, кохай, права не віддавай!», «Геть пропаганду гомофобії», «Маємо право на мирний протест», «Нет дискриминации по сексориентации», «Долой диктатуру, гонения, цензуру», «Учитесь, читайте, мораль не насаждайте», «Те, кого не выбирали, учат нас теперь морали», «Нет фашизму всех мастей от подворотен до властей», «Права людини – права меншин» та інші.

Під час проведення акції між активістами та силовіками виникла суперечка. В підсумку працівниками міліції були затримані декілька активістів, серед них голова ВГО “Інститут Республіка” – Володимир Чемерис .


Як пояснили правоохоронці активістам та представникам ЗМІ, щодо причин затримання осіб, що проводили мирну акцію, затримання як такого не відбулося. Активістів доправили до Шевченківського райвідділу МВС України для з’ясування осіб та залагодження конфлікту.

Також серед затриманих – голова ГО «Інсайт» Олена Шевченко, активіст ГО «Інсайт» Тимур Лисенко, активіст «Прямої дії» Андрій Мовчан, активіст Богдан Карпусь.

Активісти наголошують, прийняття законопроекту №8711 стане черговим кроком у обмеженні владою основних, гарантованих Конституцією України прав та свобод громадян.