Після місцевих виборів 2020 року Запорізька міська рада отримала оновлений депутатський склад:

Втім, такий розподіл обов’язків викликав суттєвий резонанс у запорізькому суспільстві. Основне невдоволення викликала відсутність профільної депутатської комісії з питань екології – передбачалось, що її функції буде виконувати комісія з питань життєзабезпечення міста. Запоріжжя – це місто-промисловий гігант, що традиційно має складну екологічну ситуацію та постійно стикається з проблемами промислових викидів, несанкціонованим забрудненням повітря та водних ресурсів. Тому робота окремої, незалежної комісії виглядає вкрай необхідною в очах запорізьких виборців. Тим паче, що подібна комісія вже була сформована депутатами попереднього скликання та мала певні позитивні результати роботи.

Неформальне об’єднання екоактивістів “Екокоаліція Запоріжжя” направило відкрите звернення до міського голови Запоріжжя та новообраних депутатів – і воно принесло свій результат. У січні 2021 року комісія з питань екології таки була сформована. До її складу увійшло лише 4 депутати.

Так як депутати Запорізької міської ради 8 скликання розпочали активну роботу у листопаді та тривалий час вирішували організаційні питання, переважна більшість з них не звітувала за 2020 рік. На сайті Запорізької міської ради доступний лише 1 звіт за цей рік. Його подав Васильчук Геннадій Миколайович (фракції «Партія Володимира Буряка «Єднання»). У звіті депутат звітує про фінансову допомогу ОСББ, закладам загальної середньої та дошкільної освіти, а також надання матеріальної допомоги мешканцям міста. У звіті зазначені назви закладів, що отримали допомогу, та її загальний бюджет.

Прозапас Валерій Миколайович (фракції «Європейська Солідарність») подав звіт за перше півріччя 2021 року. Він містить інформацію про кількість особистих прийомів та виїзних зустрічей, роботу в раді (підготовані проєкти рішень, присутність на сесіях та засіданнях депутатської комісії), допомогу ОСББ, закладам середньої та дошкільної освіти, матеріальну допомогу.

В цілому, депутати націлені подавати звіти вже за повний робочий рік – 2021ий. Навіть подані звіти містять менший обсяг інформації, ніж зазвичай.

Також слід зауважити: дещо змінилася структура інформації про депутатів на сайті Запорізької міської ради. Порівняно з попереднім скликанням, значно більша кількість депутатів вказала свої контакті телефони (або телефони помічників). Водночас, на сайті розміщені лише короткі відомості про поточне місце роботи, тоді як для минулого скликання були доступні стислі біографічні дані.

Довідка. Проєкт “Активна Громада: право вибору” підтримується Національним Демократичним Інститутом (NDI) за фінансування наданим Агентством США з Міжнародного Розвитку.

Примітка. Місія “Активної Громади”: досягти добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту “Республіка”. Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.