У вівторок, 30 серпня, у с. Тарасівка Києво-Святошинського району, що на Київщині, відбулися громадські слухання стосовно наступної скандальної забудови – багатоквартирної багатоповерхової житлової забудови та паркового комплексу площею 5,9 га по вул. Шевченка.

У приміщенні сільського клубу зібралися представники влади та забудовника, які ініціюють незаконну забудову, ЗМІ, представники Всеукраїнської ініціативи «Активна Громда» та місцеві активісти. Варто зауважити, що попри семитисячне населення на громадські слухання загалом з’явилося 95 осіб – це трішки більше, ніж 1% мешканців села.

За словами присутніх, сільський голова Володимир Сизон навмисно організував захід на будній день о 10.00, аби працюючі жителі не мали змогу прийти на слухання та висловити свою думку.

14163939_1122319057834988_750300987_o

Щойно громадські слухання розпочалися, мешканці відразу висловили своє обурення з приводу неорганізованості та порушення порядку їх проведення. Тарасівчани вимагали перенесення слухань, адже сільський голова разом із розробниками проекту детального плану не надав відповіді на пропозиції, що надійшли від громадян та депутатів сільради, а це – пряме порушенням чинного законодавства.

Як зауважують активісти, у селі ще й досі діє генеральний план 1987 року, а скандальна забудова не відповідає його положенням. Натомість розробники детального плану взяли за основу проект генплану, слухання з приводу якого проводилися у 2015 році та який не був ані повернутий до сільради, ані затверджений станом на 30.08.2016 р.

У зв’язку з проведенням громадських слухань у будній день та ненаданням відповідей на пропозиції та зауваження, громадяни проголосували за перенесення громадських слухань. За цей час влада разом з розробником проекту детального плану має дати вказані відповіді та зазначити чи враховані пропозиції громадськості, а у разі наявності спірних питань – створити погоджувальну комісію за участю представників влади та громадськості, яка й буде їх розглядати.