Незаконне будівництво багатоповерхівок  у с.Тарасівка під Києвом зупинено, а на обслуговуючий кооператив “ЖБК Енергетик” накладено штраф у розмірі 339 тисяч гривень. Такого результату було досягнуто спільними зусиллями активних громадян Тарасівки, Інституту “Республіка” та народних депутатів України Ганни Гопко та Остапа Єднака, які звернулися до Держархбудінспекції.

Під час перевірки Держархбудінспекцією виявлено, що “ЖБК Енергетик” вів будівництво багатоквартирних житлових будинків з вбудованими нежитловими приміщеннями без документу, що надає право на виконання будівельних робіт. Також на об’єкті з порушеннями велася виконавча документація й був відсутній проект будівництва”, зазначає прес-служба відомства.

1470230037

Історія розпочалася ще у 2007 році. Тоді, сільський голова с.Тарасівка Володимир Сизон виніс на сесію сільради питання про надання ОК “ЖБК “Енергетик” в оренду земельної ділянки по вул. Шевченка. За словами активістів Тарасівки, це відбулось всупереч положенням ЗУ “Про планування і забудову територій”, а також без розробки детального плану кварталу та його відповідного затвердження. І це при тому, що поруч вже стояли зведені ще в 70-х роках багатоквартирні будинки №2 і №4, де проживали мешканці Тарасівки, у яких автоматично забрали прибудинкові території: будівлі знаходяться впритул до “орендованої ділянки”.

Вже пізніше, у лютому 2015 року, на сесії сільради було вирішено надати дозвіл “Енергетику” на безпосереднє будівництво 5-ти шестиповерхових будинків щоправда при умові дотримання державних будівельних норм (ДБН). Заплановані багатоповерхівки хотіли зводити впритул до лісу, що заборонено ДБН. Також активісти підкреслюють, що “шестиповерхівок” там взагалі не повинно бути, бо секційні будинки не мають бути вищими за 4 поверхи.

Ба більше, будівництво розпочалось фактично на території сільського стадіону. Жителям Тарасівки залишили тільки зелене полотно футбольного поля. На місці, де за нормами мали розмістити трибуни, роздягальні та освітлення для стадіону: почали закладати фундамент для новобудови.

забудова в тарасівці

14012727_1164739300250847_1823625795_o

Не можна оминути й факт, що зареєстрованої декларації про початок будівельних робіт, передбаченої Постановою Кабміну – не існує.

Варто додати, що у квітні 2015 року на одного з активістів та ініціаторів перевірки – Володимира Гуцуляка – “ЖБК “Енергетик” позивалося до суду, за поширення недостовірної інформації в Держархбудінспекції. Тоді суд став на бік забудовника.

Ми вирішили поцікавитися у забудовника про ситуацію, що склалася. Контакти знайшли на офіційному сайті Мін’юсту. За вказаним номером телефону відповіла жінка, яка сказала, що не має ніякого відношення до “Енергетика” і вперше чує про забудову в с. Тарасівка.

У такій ситуації активісти села та Інститут “Республіка” не могли залишатися осторонь та запросили народних депутатів до Тарасівки. Відтак вищезазначену інформацію було викладено у зверненні до Держархбудінспекції від імені народного депутата Остапа Єднака. На цей запит ДАБІ надіслала відповідь, у якій повідомила про початок перевірки вказаних фактів.

Нагадаємо, що Інститут “Республіка” у співпраці з парламентарями Ганною Гопко та Остапом Єднаком у квітні поточного року навідалися до сільського голови Володимира Сизона з вимогою надати Генплан села для ознайомлення громадськостю. Адже жодного з генеральних планів сіл Тарасівка і Нове та жодного із детальних планів не було оприлюднено в доступній формі, як того вимагає Закон України “Про регулювання містобудівної діяльності”. Активісти села зазначають про кричущі порушення законодавства щодо містобудівної діяльності у Тарасівці.

Нова незаконна забудова: вже більша

Нині тарасівчани взялися за чергову незаконну забудову і кличуть усіх небайджих на громадські слухання. 

30 серпня 2016 року о 10:00 в приміщенні сільського клубу с. Тарасівка мають відбутися громадські слухання щодо чергової скандальної забудови – багатоквартирної житлової забудови та паркового комплексу площею 5,9 га по вул. Шевченка.

На слуханнях розглядатиметься питання щодо незаконного зведення 7 ‑ ми дев’ятиповерхових будинків, відпочинкової зони та комерційних приміщень в селі.