Відповідно до статті 16 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад” депутат місцевої ради періодично, але не рідше одного разу на рік, зобов’язаний звітувати про свою роботу перед виборцями відповідного виборчого округу, об’єднаннями громадян.

Відповідно до частини 3 статті 28 Статуту територіальної громади міста Одеси депутати міської ради не рідше одного разу на рік звітують перед міською громадою про свою діяльність за попередній календарний рік протягом першого кварталу року, наступного за звітнім.

З метою інформування мешканців міста про діяльність депутатів створено Інтернет портал «Твій депутат Одеської міської ради» (https://deputat.odessa.ua/). На порталі кожний депутат має окрему сторінку, на якій також оприлюднюються звіти депутатів.

Станом на кінець травня 2021 року на зазначеному порталі розміщені звіти депутатки Одеської міської ради Осауленко С.В. та депутата Одеської міської ради Стася Е.П.

Варто зазначити, що депутати Одеської міської ради VIII скликання набули повноважень на першій сесії Одеської міської ради, яка відбулась 24 листопада 2020 року.

Таким чином, вірогідніше за все депутати та депутатки Одеської міської ради будуть звітувати після року каденції, а не за кожен календарний рік. При цьому, наприклад, в Києві прозвітували майже всі депутати та депутатки (100 зі 120). Звіти не були об’ємними, так як новообрані депутати і депутатки, говорили про кінець 2020 року, коли вони тільки набули повноважень.

Довідка. Проєкт “Активна Громада: право вибору” підтримується Національним Демократичним Інститутом (NDI) за фінансування наданим Агентством США з Міжнародного Розвитку.

Примітка. Місія “Активної Громади”: досягти добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту “Республіка”. Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.