Активісти з Житомира започаткували Школу діджеїнгу для ветеранів АТО/ООС. Про мету ініціативи та результати – далі в матеріалі.

Адаптація та самореалізація

“Мета ініціативи – допомогти ветеранам АТО реалізувати себе”, – розповідає Олександр Демчук, засновник Школи. “Ми побачили, що ветеранів охоче запрошують виступати на різних заходах. Тоді зрозуміли, що звукооператор та діджей можуть стати їхніми майбутніми професіями”.

Це також допомогає атовцям переживати посттравматичний синдром. Ветеран, один з учасників навчання, розповідає, що після повернення додому військові починають закриватись в собі. Але ця програма підтримує комунікацію ветеранів та сприяє їхньому особистісному розвитку.

Викладач Школи Олексій Сурсков і студент Ігор Пацев. Фото: НУО “Сучасний Формат” / Facebook.

Як це стало можливим

“Треба робити те, що тобі подобається й таким чином в громаду прийде успіх. Так подумали два діджеї та заснували школу діджеїнгу для учасників Антитерористичної операції”, – розповідає Оксана Давиденко, регіональна координаторка ВІ “Активна Громада” у м.Житомир.

Підтримку діджеї знайшли у громадській організації “Сучасний формат”. На Житомирщині вона реалізує проєкт Робочі групи з питань безпеки та соціальної згуртованості за сприяння ПРООН. Співпраця з ГО допомогла діджеям придбати сучасне музичне обладнання для Школи.

Тепер своєю активністю ветерани та засновники школи показують, як можна змінювати своє оточення на краще. І це не може не мотивувати!

Відео про “Школу діджеїнгу”: https://youtu.be/nGBruWKUzwU 

Примітка. Місія “Активної Громади”: досягти добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту “Республіка”. Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.

Авторка: Діана Делюрман, менеджерка по роботі з Telegram та Tik-Tok ВІ «Активна Громада».