Не секрет, що протягом останніх десятиліть політичні партії в Україні мали низький рівень довіри у суспільстві. Дана теза підтверджується низкою соціологічних досліджень. Недавнє опитування громадської думки Центру Разумкова свідчить, що 73,2% громадян не довіряють політичним партіям. А згідно з опитуванням Національного демократичного інституту (далі – НДІ), 33% громадян не мають позитивного ставлення до жодної з політичних партій. Рівень
спілкування між політичними партіями та громадянами під час міжвиборчого періоду зведений до мінімуму. У такому випадку відповідальні політики, громадські активісти, наукові кола, юристи та інші експерти повинні об’єднатись для розробки законопроєкту, який би сприяв еволюції політичних інститутів в Україні та створив поле для якісного партнерства, співпраці між громадянами та
політичними партіями, і як результат – розвинув довіру до останніх.

Проєкт закону “Про політичні партії” знаходиться в розробці другий рік поспіль і пройшов вже серію публічних консультацій з партіями, науковцями та представниками громадських організацій у грудні 2020 року, а також з усіма фракціями парламенту у січні 2021 року.

Документ отримав висновки Венеціанської комісії та ОБСЄ.
Враховуючи таке широке залучення стейкхолдерів, проєкт закону був
удосконалений і потребував додаткового обговорення з його ключовими бенефіціарами.

Більше інформації – у документі.

Цей документ є детальним звітом про проведення серії публічних консультацій, спрямованих на створення простору для обміну ідеями між представниками різних політичних партій, громадських та наукових кіл щодо розробки законопроєкту про політичні партії, що сприятиме формуванню в Україні чуйних, підзвітних та інклюзивних політичних інституцій.

Довідка. Публічні консультації, що тривали протягом жовтня 2021 року, були організовані робочою групою ВРУ з розробки закону про політичні партії в партнерстві з Всеукраїнською ініціативою “Активна Громада” та Центром політико-правових реформ за сприяння Національного демократичного інституту й Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) та завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства міжнародних справ Канади та британської допомоги від уряду Великої Британії.

Всього відбулось чотири події з обговоренням на платформі Zoom за участі представників цільових аудиторій з усіх областей України. Після консультаційних подій додатково запускалась онлайн-форма для збору ідей учасників, які не потрапили на події в Zoom.