2020-й був максимально насичений на неочікувані події. Однак, серед коронавірусних історій і карантину було й чимало хорошого. Зокрема, підвищення активності громадян, залученості до суспільно-політичних процесів. Тож, ми продовжуємо публікувати історії успіху ініціативних груп та активістів ВІ “Активна Громада” о всій Україні. І наступні надихаючі історії – з міста, яке славиться однією з найкрасивіших фортець в Україні – Кам’янця Подільського. 

Під пильним керівництвом регіонального координатора ВІ “Активна Громада” у  Кам’янці Подільському Славка Полятинчука та комунікаційної координаторки Галини Бойко у місті впродовж 2020 року було сформовано 3 ініціативні групи. Кількість громадян, які долучились до всіх ініціативних груп в Кам’янці Подільському: 

  • перша ініціатива – 274 громадян; 
  • друга ініціатива – 61 громадянин; 
  • третя ініціатива – 37 громадян.

Було створено літературно-мистецький дворик в Центральній міській бібліотеці ім. Костя Солухи (Просвітницький проєкт “Український сад”). А також – Музей ковальства у Вежі Різницькій. Окрім того, у місті створили Літературний музей.

Активістами було пророблено величезну кількість роботи та виготовлено проєкт реконструкції дворика бібліотеки. В конкурсі громадського бюджету проєкт потрапив у трійку лідерів і вже має підтвердження на фінансування у розмірі 306 тисяч гривень. 

На створення Музею ковальства отримано всі дозвільні документи від ОМС, наразі очікується підписання договору з Фондом держмайна по Хмельницькій області. Було зібрано для музею 20 експонатів місцевих авторів ковалів-художників по металу. 

Щодо створення Літературного музею йдуть пошуки приміщення та переговорні процеси з ОМС, також зібрано вже близько ста експонатів для експозиції музею. 

Подібні історії надихають громадян на включення в життя міста та спонукають до активних дій! 

Примітка. Місія «Активної Громади»: досягти добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту «Республіка». Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.

Авторка: Тетяна Кавуненко, керівниця пресслужби Інституту “Республіка” та ВІ “Активна Громада”.