Кординатори ВІ “Активна Громада” вітали українців зі святом Святого Миколая.

Команда ВІ “Активна Громада” знає, що дорослі теж люблять отримувати подарунки, хоча й усі звикли, що Святий Миколай приходить лише до дітей. Ми вирішили розвінчати цей міф і привітати дорослих також. Але, якщо дітки весь рік намагаються бути слухняними, щоб отримати подарунки, то як же визначити кому дарувати подарунки серед дорослих людей? І нам спала на думку чудова ідея: перевірити знання українців стосовно змін до Конституції. Адже, це дуже важливі зміни, які стосуються кожного з нас і всі ми повинні розуміти суть цих нововведень.

Отже, нам вдалося провести всеукраїнську акцію “Святкуємо День Святого Миколая Разом” у форматі інформаційної години. Але цього разу, не лише координатори ВІ “Активна Громада” розповідали про реформи, зміни та актуальні події з життя країни, а самі учасники відповідали на запитання. А за правильні відповіді отримували солодкі подарунки від помічників Святого Миколая.

До прикладу, 21 грудня, у КЦ “ПРОСТО”, у Житомирі, інфогодина перетворилася на захоплюючий квест! Вдалося поспілкуватися з учасниками про зміни, які невдовзі будуть внесені у Конституцію України у форматі вікторини. А за кожну правильну відповідь учасники отримували смаколики від помічниць Святого Миколая – координаторок ВІ «Активна Громада» у Житомирі. 

Цікавими були визначення молоді, чим для них є Конституція України. Здебільшого були такі відповіді:

  • Це книга, де зібрані всі права та обов’язки громадян;
  • Це основний закон України, написаний державною мовою і дія якого поширюється лише на нашу країну;
  • Це закони, яких повинні дотримуватися усі громадяни України;
  • Це основний закон України, який розповідає про форму правління, державну мову, повноваження депутатів.

По завершенню інфогодини всі учасники отримали солоденькі подаруночки, а ті, хто були найактивнішими – отримали бонуси у вигляді кумедних магнітиків-мишенят.

житомир

– Цікавим стало обговорення питання щодо зменшення кількості депутатів. Хтось зазначав, що завдяки скороченню нам буде дешевше “утримувати” народних обранців і це великий плюс. Їх стане менше, а отже, і “кишень” буде менше”. Інші учасники зауважували, що взагалі незрозуміло, яким чином президент зупинився на кількості 300 осіб. Чому саме стільки? Чому не 120, 250 чи 80? Тому, ми намагалися детально розповісти усе, що знаємо самі про зміни до Конституції, аби на основі цієї інформації учасники змогли самостійно визначитися, чи підтримують вони ці зміни чи ні, – розповідає регіональна координаторка ВІ “Активна Громада” у Житомирі Оксана Давиденко.

21 грудня подібний захід відбувся і в місті Южне. Комунікаційна координаторка ВІ “Активна Громада” Олена Коновалова в рамках всеукраїнської акції “Святкуємо День Святого Миколая Разом!” пропонувала южненцям отримати солодкі подарунки, які передав сам Святий Миколай. Однак, подарунки не за гарну поведінку, а за правильні відповіді на запитання від координаторів ВІ “Активна Громада”. За словами Олени, у нашій державі щодня відбуваються важливі зміни, які часто залишаються поза увагою багатьох українців. Тому, важливо мотивувати українців знати більше, цікавитися та не бути байдужими. 

Багато учасників знають про зміни до Конституції, однак дізнаються інформацію з телевізора, тому не завжди розуміють суть цих змін. Однак, були й ті, хто називали усі подані Президентом законопроекти. Тим, хто не знав про зміни до Конституції, координатори розповідали про майбутні нововведення. А хто знав і відповідав на запитання – отримав подаруночки. За словами Олени Коновалової, южненці мають різні думки з даного приводу. Хтось підтримує більшість ініціатив Президента України, хтось ні. Є й такі, котрі просто не вірять, що дані ініціативи покращать життя громадян.

южне миколай

– Майже кожного дня дивлюся новини, тому трохи орієнтуюся у подібних питаннях. Знаю, що планують скоротити кількість депутатів Верховної Ради (здається до 300 депутатів), і вважаю, що це правильно. Їх там занадто багато, зарплатню вони отримують часто не виконуючи свою роботу. Ще знаю, що хочуть скасувати депутатську недоторканність, може вже й скасували. Дані ініціативи підтримую, було б добре, щоб вони дали результат, – розповідає учасниця акції Марина.

На схожі запитання давали відповіді і жителі Скадовська. Чи чули вони щось про зміни до Конституції? Скільки законопроектів ініціював Президент України стосовно цих змін? Що це за законопроекти, в чому вони полягають? Скільки зараз є народних депутатів і скільки буде, якщо приймуть зміни до Конституції? Про все це дізнавалися координатори ВІ “Активна Громада” у Скадовську Валентина Пономаренко та Андрій Павлюк.

Однак, вони не просто спілкувалися з мешканцями міста, не просто пригощали солодощами за правильні відповіді, вони ще й писали листи Святом Миколаю та побажання один одному. Хтось у цей день побажав здоров’я матусі, а хтось новий комп’ютер. Більшість учасників бажали процвітання нашій країні та миру на головою.

скадовськ миколай2

– Приємно було спостерігати, як дорослі пишуть побажання. Їх щирі посмішки змусили й нас на певний час згадати дитинство, як ми колись вірили у казки та чудеса. Це завершальна всеукраїнська акція, яку Інститут “Республіка” організовує у 2019 році і я можу сказати, що вона найбільш позитивна та “тепла”. Нам вдалося поєднати важливу інформацію з приємними побажаннями. Коли дорослі чули, що ми помічники Святого Миколая одразу посміхалися та долучалися, а солодким подарункам раділи не менше ніж діти, – розповідає комунікаційний координатор ВІ “Активна Громада” Андрій Павлюк.

У Кропивницькому координатори ВІ “Активна Громада” Анатолій Стоян та Леся Міронова, як помічники Святого Миколая пропонували дорослим пригадати, як вони були дітьми, як очікували на подарунки, а головне отримати їх! Вони, до прикладу, запитували в контексті, запропонованих змін до Конституції, яка кількість депутатів передбачена нашою Конституцією, а скільки їх буде відповідно до запланованих змін? Яка виборча система нас очікує? Чи визначена кількість осіб для подання законопроекту за народною ініціативою? Які складові реформи місцевого самоврядування? На жаль, виявилося, що близько 80% учасників не чули про зміни до Конституції України, 15% дещо обізнані з реформами та лише 5% орієнтуються в запропонованих змінах.

кропивницький миколай

– Ми пригощали солодощами усіх учасників, адже вони приділили свій час на спілкування з нами, дискутували стосовно змін до Конституції. Однак, ми звісно засмутилися, адже більшість учасників підтримують скорочення депутатів до 300 і в той же час, не можуть назвати кількість депутатів, яка є зараз фактично і яка має бути за Конституцією. Коли ми починали дискутувати, стосовно того, що кількість депутатів не впливатиме на їх якість, люди всеодно зазначали, що краще, щоб їх було менше. Думаю, нам знадобиться багато часу, щоб повернути повагу до Верховної Ради і розуміння, що робота депутата досить складна та важлива, – розповідає Анатолій Стоян регіональний координатор ВІ “Активна Громада” у Кропивницькому.

Команда ВІ “Активна Громада” Зінькіівщини вирішила не просто запитати про зміни до Конституції, але й перевірити чи люблять місцеві мешканці ВІ “Активна Громаду”. В результаті, отримали великий заряд позитиву і слова підтримки від своїх земляків! Але, за словами Лариси Мельник, навіть і святкові акції мають інформативний характер. А тому, зміни до Конституції не залишилися поза увагою нашої команди. Звичайно, мешканці Зінькова не просто дізналися більше про ці зміни, а й отримали солодкі подарунки. На наше здивування більшість людей з якими вдалося поспілкуватися гарно розуміють, що передбачають ці зміни та які їх можливі наслідки. І напевно нікого не здивує, що більшість підтримують скорочення кількості депутатів. Це загальна тенденція у всіх містах України.

зіньків миколай2

– Ми вирішили додати ще трохи креативу і окрім подарунків від Святого Миколая запитували у людей, що вони думають про громадських активістів загалом та ВІ “Активна Громада” зокрема. Нам було приємно чути, що про нас не просто знають, але й дякують за нашу роботу і підтримують наш девіз: змінюємо людей, щоб змінити країну. Багато учасників зазначали, що й самі долучаються у вільний час до різних акцій та громадських активностей. У нас був найкреативніший день, – розповідає Лариса Мельник, регіональна координаторка ВІ “Активна Громада”.

Харківська команда ВІ “Активна Громада” провела акцію до Дня Святого Миколая у парку Шевченка. Запитання учасникам задавали ті ж, що й в інших містах, але почули доволі багато різних думок. Більшість учасників вважає, що потрібно скоротити кількість депутатів. Однак, одні думають, що скоротити кількість депутатів потрібно, тому що зараз скорочується кількість населення. Інші вважають, що нам потрібно менше депутатів та контроль за якістю їх діяльності, необхідність підвищувати їх кваліфікацію. Треті зазначають, що не потрібно зменшувати кількість, а необхідно зважено обирати депутатів і стежити за їх діяльністю. На жаль, лише дві людини змогли вірно відповісти скільки народних депутатів має бути за Конституцією та скільки є зараз.

харків миколай

– Деякі учасники не погоджувалися з думками один одного і починали дискутувати між собою. Сподіваємося, що це допоможе їм дізнатися більше та мотивуватиме стежити за новинами і не бути байдужими. Ми, в свою чергу, мотивували їх більше цікавитися змінами, почитати про децентралізацію, виборчу реформу, громадянську освіту в Україні та відвідувати наші заходи. Усі учасники акції отримали шоколадних “миколайчиків”, а ми зрозуміли, що є потреба розповідати про зміни до Конституції й надалі, – розповідає комунікаційна координаторка ВІ “Активна Громада” м. Харків Єлизавета Куріцина.

Всеукраїнська акція “Святкуємо День Святого Миколая Разом” відбулася паралельно у 25 містах України. Дякуємо усім учасникам, які долучилися до акції у форматі інформаційної години. Наша команда й надалі буде проводити акції та урізноманітнювати їх формати, підбираючи цікаві та важливі для всіх нас теми. Сподіваємося, що спілкування з регіональними командами ВІ “Активна Громада” допомогло учасникам дізнатися більше.

Примітка. Всеукраїнська ініціатива “Активна Громада” – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту “Республіка”. Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.