Ні для кого не секрет, що органи державної влади мають досить низький рівень довіри серед громадян. Так, соціологічне дослідження Центру Разумкова спільно з Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва засвідчило про зниження рівня довіри до Верховної Ради. У грудні 2019 року парламенту не довіряли  54% респондентів, а у вересні 2020 року показник недовіри зріс до 75%.

Що варто робити, щоб підвищити рівень довіри та підтримку законодавчого органу серед населення, різних цільових груп?

Перш за все варто розвивати публічну політику, залучаючи громадян до прийняття рішень. Саме зараз вирішується питання законопроекту “Про публічні консультації” і громадськість сподівається на його прийняття. Разом з тим прийняти закон замало, потрібно його ще й якісно впровадити в життя, на приклад під час публічних консультацій для розробки законопроектів.

Одним із успішних сфер діяльності Інституту “Республіка” та Всеукраїнської Ініціативи “Активна Громада” є проведення публічних консультацій. Зокрема, протягом 2018 – 2020 рр. ми провели сім серій публічних консультацій спільно з Міністерством охорони здоров’я, Міністерством освіти і науки, Міністерством соціальної політики, Секретаріатом Кабінету Міністрів України та робочою групою Верховної Ради України з розробки закону про політичні партії, залучивши понад 8000 учасників. Ці публічні консультації допомогли Уряду формувати політичні рішення щодо реформ охорони здоров’я,  дошкільної освіти та середньої школи, нового Національного плану дій для партнерства «Відкритий уряд», змін до Конституції України в частині децентралізації, пенсійної реформи та реформи діяльності політичних партій. І ми раді поділитись кращим досвідом під час тренінгу.

Запрошуємо вас взяти участь у тренінгу “Публічні консультації – якісний елемент розробки законопроектів”. Тренінг проводиться  Інститутом “Республіка” в межах проєкту «Парламент та громадяни: відкритий діалог», який реалізується за підтримки Програми USAID РАДА, що виконується Фондом Східна Європа.

 Тренінг покликаний поширити знання та допомогти народним депутатам, помічникам, працівникам Верховної Ради у залученні усіх важливих стейкхолдерів до законотворчого процесу через набуття знань та практики проведення публічних консультацій як одної із важливих стадій розробки законопроєктів, особливо тих,  які стосуються реформ,  стратегічних змін в країні.

КОЛИ: 8-9 квітня 2021 року з 14:00 до 16:45 кожного дня

ДЛЯ КОГО: народних депутатів, помічників-консультантів, працівників апарату Верховної Ради, секретаріатів комітетів

ДЕ:  ZOOM. Посилання на вхід буде надіслано відібраним учасникам.

ПРОГРАМА: https://cutt.ly/szlcZBT

РЕЄСТРАЦІЯ (анкету потрібно заповнити до 05.04 23:59): https://cutt.ly/pzbBuo7

Участь у заході БЕЗКОШТОВНА.

За додатковою інформацією звертайтеся:

Інна Душка, організаторка заходів Інституту «Республіка»,

телефон: +380961724018;

електронна пошта: event.inrespublica@gmail.com

ТРЕНЕРИ:

ОЛЕКСАНДРА ГЛІЖИНСЬКА, виконавча директорка Інституту “Республіка”, співзасновниця Всеукраїнської ініціативи “Активна Громада”.

Олександра керує проєктами у сфері активізації та залучення громадян до участі у прийнятті рішень як на місцевому, так і на національному рівні з метою просування реформ в Україні. Олександра проводить тренінги у сфері комунікацій, публічної політики, адвокаційних кампаній, особистого та організаційного розвитку.

З 2018 року Олександра навчалась та отримала сертифікацію коуча стандарту Європейської федерації коучів (ECF) від Інтегральної коучингової школи консалтингової групи “Живое Дело”. Активно практикує проведення публічних консультацій, стратегічних сесій для місцевого самоврядування, органів державної влади та бізнесу спільно з чоловіком Віталієм Гліжинським. Успішно завершила Школу стратегічного архітектора від Києво-Могилянської бізнес-школи 2019. Олександра є випускницею курсу законотворення від Інституту законодавства при Верховній Раді України. Проходила ряд навчань та стажувань в країнах ЄС та США.

Контакти: +38 097 394 32 15; OleksandraSkyba@gmail.com

Facebook: Oleksandra Skiba

ВІТАЛІЙ ГЛІЖИНСЬКИЙ, співзасновник та координатор Всеукраїнської ініціативи ‘’Активна Громада’’ від Інституту ‘’Республіка’’, керівник проєкту з публічних консультацій.

У громадській діяльності з 2014 року. Віталій керує проектами, які направлені на активізацію та залучення громадян до громадської активності, до моніторингу політичних фінансів під час виборчих кампаній, а також проекти, що націлені на розвиток реформи місцевого самоврядування та розвиток публічних консультацій місцевого та національного рівня.

Віталій є сертифікованим тренером Національного демократичного інституту і проводить тренінги у сфері активізації та залучення громадян до участі у прийнятті рішень, інструментів участі, публічних консультацій. Спільно з Олександрою Гліжинською проводить стратегічні сесії для органів місцевого самоврядування, державної влади та бізнесу, публічні консультації для органів влади.

Віталій пройшов ряд професійних курсів та тренінгів у сфері активізації громадян, фандрейзингу, елементів публічної політики, фасилітації в Україні та країнах ЄС від кращих українських бізнес- та міжнародних організацій.

Контакти: +38 068 025 29 21; ukrvitua@gmail.com
Facebook: Віталій Гліжинський

Довідка. Тренінг “Публічні консультації – якісний елемент розробки законопроектів”реалізується Всеукраїнською ініціативою “Активна Громада” від Інституту “Республіка” в межах Програми USAID РАДА, що виконується Фондом Східна Європа.

Примітка. Місія “Активної Громади”: досягти добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту “Республіка”. Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.