У жовтні координатори ВІ “Активна Громада” спілкувалися з українцями на цікаву тему: “Скорочення кількості депутатів: за і проти”.

У Дніпрі інформаційна година на тему присвячену скороченню кількості депутатів пройшла 6 жовтня. Регіональний координатор ВІ “Активна Громада” Дмитро Чернишов та активіст Максим Дегтярьов поспілкувалися з 25 мешканцями міста. Метою спілкування було не лише дізнати думку про скорочення депутатів, але й зрозуміти чи знають люди скільки у нас зараз народних депутатів та скільки їх має бути.

З усіх опитаних лише 10 осіб відповіли, що у Верховній Раді за Конституцією має бути 450 депутатів. Однак, точно кількість депутатів на даний момент змогла назвати лише одна громадянка – 422. На запитання “чому у Конституції передбачається саме така кількість народних обранців?” ніхто не зміг дати чіткої відповіді. Дехто з громадян припустив, що це зроблено для того, щоб всі міста та райони мали представництво у парламенті.

Серед 25 осіб з якими поспілкувалися наші активісти 22 людини повідомили, що підтримують скорочення кількості народних депутатів України. В більшості люди вважають, що 300 чи 250 депутатів було б достатньо. Громадяни, які підтримують скорочення кількості депутатів, вбачають у цьому плюс завдяки економії бюджетних коштів, через те, що держава буде менше витрачати на зарплати депутатам. Також, вони зазначили, що скорочення кількості депутатів призведе до зменшення масштабів корупції. З негативних наслідків скорочення кількості депутатів громадяни вбачають лише обурення самих депутатів.

дніпро, дайджест, пк

Учасники інформаційної години та Максим Дегтярьов активіст ВІ “Активна Громада” у Дніпрі.

– Я би взагалі призначила депутатам у Верховній Раді мінімальну зарплату. Від їхнього скорочення ніякої шкоди не буде. Подивіться, чим вони там займаються: розгадують кросворди, грають на планшетах, дивляться фільми. Їх не для цього обирали. Соромно дивитися на що перетворився законодавчий орган країни. Однак, впевнена, що скорочення не буде. Самі проти себе вони не гратимуть, – розповідає Софія, працівниця заводу.

Хоча, знайшлися й ті, хто не бачить користі в скороченні чисельності депутатів. До прикладу, громадська активістка Тетяна висловила таку думку: “Я не підтримую скорочення кількості депутатів. Зараз туди обрано нових людей. Є сподівання, що завдяки їм ця система зміниться на краще. Якщо скорочувати кількість депутатів – то, напевно, від цього системно нічого не зміниться”.

На таку ж тему, з жителями міста Рівне спілкувалася регіональна координаторка ВІ “Активна Громада” Наталія Малиновська. Їй вдалося поспілкуватися з близько 20 мешканцями міста. Під час інфогодини Наталія запитала у рівнян чи знають вони скільки депутатів у Верховній Раді, чи підтримують скорочення кількості депутатів до 300 та чи матиме це позитивні або негативні наслідки? Також, запитували чи знають містяни чому Конституція передбачає саме 450 депутатів.

Тим, хто не знав правильної відповіді розповідали, що депутатів у Верховній Раді повинно бути 450. І це число не є випадковим, а розраховане у співвідношенні до населення України, а отже скорочення кількості депутатів буде, також, означати зменшення представництва для частини населення.

75264920_788312901607126_3090223184151052288_n

Координаторка ВІ “Активна Громада” Наталія Малиновська та учасниця інфогодини у Рівному. 

– Скорочення кількості депутатів? Я був би не проти, аби була менша кількість депутатів, але я не впевнений що це буде виправдано. Знаю, що кількість депутатів пропорційна до кількості населення України, тому і цифра не випадкова. Звичайно, те що вони можуть не дуже добре чи ефективно працювати, це як на мене інше питання. Кожен з нас може контролювати та цікавитися тим, що депутат від округу робить у Верховній Раді. Тоді можливо це і було б стимулом до ефективнішої роботи. Тому, однозначної відповіді на це питання немає, адже потрібно краще розбиратися в цій темі, – розповідає учасник інформаційної години Сергій.

Більшість рівнян, якби була нагода підтримали б скорочення кількості народних обранців. Однак, багато з них не знають чи принесло б це користь та позитив. Частина людей з якими вдалося поспілкуватися говорили, що кількість депутатів ніяк не вплине на розвиток України, ні в економічному, ні в соціальному, ні в культурному житті. Як зазначила Наталія Малиновська, приємно, що люди розуміють, що розвиток держави залежить не від кількості депутатів, а від їх якісної роботи, та й від якісної роботи кожного з нас.

Були й такі рівняни, які зазначали, що скорочення кількості депутатів не призведе до негативних наслідків, але позитивні все ж таки будуть.

– Було б непогано якби депутатів стало 300, адже це зменшило б витрати на них, можливо ті кошти можна було спрямувати на щось інше. Знаю що 450 депутатів – це відповідно до кількості населення України. Насправді важко сказати чи будуть якісь зміни якщо депутатів стане 300, можливо і змінювати не потрібно. Однак, негативу від їх зменшення точно не буде, розповідає рівнянка Валентина.

Спілкування з українцями з різних міст на цю тему буде продовжуватися. Сподіваємося, що під час інфогодин ми зможемо пояснити чому депутатів 450, чому зараз їх 422 та обговорити плюси та мінуси зменшення депутатів.

Дякуємо усім українцям за те, що охоче долучаються до нашого щотижневого обговорення у своїх містах.