Історія документального театру почалася ще у 20-х роках ХХ ст. у Німеччині та колишньому СРСР. Активно розвиватися документальний театр почав в 60-тих роках, коли документалістика лише зароджувалася у Великобританії та США. Якщо в Німеччині такий потужний розвиток напряму пов‘язаний з розслідуваннями нацистських злочинів і рефлексіями на тему німецької причетності, то в інших країнах документалістика з‘явилася завдяки новій молодіжній та протестній культурі, яка транслювала боротьбу за відкрите громадянське суспільство.

Сьогодні документальний театр знаходиться на межі мистецтва та соціальних проєктів. Завдяки таким виставам можна порушити актуальні теми, доторкнутися до найболючіших точок суспільства.

Пандемія COVID-19 внесла корективи у всі сфери життя. Не оминула й культуру. Тому останнім часом особливої популярності набувають вистави, які транслюються онлайн. То ж, ми запрошуємо вас долучитися до унікальної Школи: “Документальний театр онлайн” і спробувати себе у ролі режисерів та акторів. 

Під час навчання в Школі учасники отримають змогу відвідати 5 занять.

1 заняття: “Введення в документальний театр. Види документального театру. Демонстрація фото та відео матеріалів”.

2 заняття: “Глибинне інтерв’ю”. 

3 заняття: “Проблеми сучасності та критичний мистецький погляд”.

4 заняття: “Структура документальної вистави. Залучення медіа. Вибір текстів, знаходження єдиного сценічного прийому”.

5 заняття: Підготовка до вистави”, “Вистава та її запис”.

Головною умовою навчання є відвідування всіх занять та виконання всіх домашніх завдань. Після завершення Школи планується створення вистави.

Спікерка: Галина Джикаєва, режисерка.

Пані Галина була художньою керівницею Арт-центру “Карман” у місті Сімферополь. Після анексії Криму Російською Федерацією переїхала до Києва, де з однодумцями у 2016 році заснувала Post Play Театр.  За час роботи театру займалася постановками в жанрі документального театру:  “Дерево життя”, “Златомісто” (Полтава), “Сіра зона”, “Вам тут не демократія”, “Дівчата-дівчинки”, “Коли ми повернемось” (Вінниця).

ДАТА: 9, 11, 16, 18, 23 червня 2021 року

ЧАС: 16:00 – 17:30

Зареєструватися можна за посиланням: https://forms.gle/3DwiBcp76855JLV5A

Посилання на вхід в ZOOM буде надіслано всім учасникам, які пройдуть відбір. Кількість учасників обмежена (навчання розраховане на групу з 10 осіб).

Участь у заході БЕЗКОШТОВНА.

За додатковою інформацією звертайтеся:

Інна Душка, організаторка заходів Інституту “Республіка”,

телефон: +380961724018; 

електронна пошта: event.inrespublica@gmail.com

Довідка. Заходи відбуваються в рамках проєкту “Право вибору”, що підтримується Національним Демократичним Інститутом (NDI) за фінансування наданим Агентством США з Міжнародного Розвитку.

Примітка. Місія “Активної Громади”: досягти добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності.