Починаючи з 2014 року 14 жовтня в Україні відзначається День захисника/ці України, який нероздільно пов’язаний із розвитком українського війська та його військових традицій. 

ВІ “Активна Громада” до Дня захисника/ці України провела Всеукраїнську акцію у 23 містах та громадах, аби подякувати нашим воїнам та підтримати тих, хто на передовій бореться за наше мирне небо. 

Метою акції, яку ставили перед собою організатори, було показати важливість справи, яку роблять наші військові, подякувати воїнам, показати, що кожен, виконуючи свої професійні обов’язки, теж є захисником України. Через культурну складову (пісні, вірші, малюнки, колажі) ми висловили подяку нашим військовим та показали важливість їхньої місії для нашої держави. 

Учасники приносили з собою книги, дитячі малюнки, листи, смаколики, одяг та посуд для захисників. Ми всі їх зібрали та через волонтерів передамо військовим на Схід. Також учасники мали можливість долучитися до висадки дерев на честь захисників, як символ  продовження українського роду, міцності української нації. 

Тож, ділимося з вами світлинами, як пройшла акція  у різних містах та ОТГ України.

Акція в м. Києві

Підсумки Всеукраїнської акції «Подякуй захисникам» в Києві

14 жовтня в Україні відзначається День захисника/ці України, який нероздільно пов’язаний із розвитком українського війська та його військових традицій. ВІ «Активна Громада» в ці дні проводить Акції по всій території України: «Подякуй захисникам». 12 жовтня до Акції долучився Київ.

Які ж результати акції:

  • разом з активістами, небайдужими громадянами та представниками комунальних служб висадили 5 лип та 5 кленів, а ще – безліч кущів на честь захисників, як символ  продовження українського роду, міцності української нації. Окрема подяка Начальнику дільниці Камінському Олександру Івановичу за допомогу з інвентарем та в організації висадки дерев. Наймолодшим учасникам, які допомагали садити дерева, 3 та 4 рочки. Зростає нове покоління активістів;
  • поспілкувалися з перехожими та разом з ними зробили колаж-подяку військовим. Кияни бажали захисникам здоров’я, сил та повернутися живими і неушкодженими. Дякували за їхню відвагу і за наше мирне небо;
  • зібрали книжки, дитячі малюнки, які разом з колажем згодом через волонтерську організацію Vatra передамо військовим на передову.

Таким чином, ми демонструємо важливість справи, яку роблять наші військові. Адже вкрай важливо: подякувати воїнам, показати, що кожен, виконуючи свої професійні обов’язки, теж є захисником України.

Більше про акцію – в сюжеті телеканалу “Правда тут”.

м. Бахмут, Донецька область

“Напередодні свята команда ВІ “Активна Громада” м. Бахмут завітала до військового шпиталю, щоб разом зі школярами та представницею молодіжної ради привітати захисників та захисниць України.

Школярі підготовили вірші та листівки, які подарували військовим та подякували за єдину, вільну та соборну Україну.

А на згадку про цю подію було висаджено кущі барбарисів”.

Акція у м. Добропілля, донецька область

“Активна Громада” долучилась до Всеукраїнської акції «Подякуй захисникам і захисницям»! Напередодні Дня Захисника України, представники Активна Громада Добропільщини разом з депутатами Добропільська міська рада, представниками Відділ освіти Добропільської міської ради, активістами та школярами, традиційно вшанували мужність та героїзм захисників незалежності та територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу. Аби подякувати нашим воїнам та підтримати тих, хто бореться за наше мирне небо, на території Добропільської школи №6 того річ була висаджена “Алея вільних людей”, а вчора будо досаджено ще 20 декоративних горобин. Таким чином, ми демонструємо важливість справи, яку роблять наші військові. Адже вкрай важливо: подякувати воїнам, показати, що кожен, виконуючи свої професійні обов’язки, теж є захисником України”.

Акція у м. Волноваха, Донецька область

“13 жовтня в рамках святкування Дня захисників та захисниць України відвідувачі та відвідувачки молодіжного центру «Вільні» долучилися до акції «Алея вільних людей», яку ініціювала Активна громада м.Волноваха та Яна Тверезая.

Молодь та діти висаджували дерева в центрі села Вільного, малювали тематичні малюнки з нагоди свята, а ще вручили та передали воїнам АТО/ООС нашого села пам’ятні подарунки – обереги «птахи щастя».

День завершився переглядом у молодіжному центрі патріотичного українського фільму «Червоний».

Завтра велике свято. Тож ми бажаємо воїнам України, українцям та українкам міцного здоров’я та єдності заради світлого майбутнього нашої держави”.

Акція у м. Дрогобич, Львівська область

“13 жовтня на пл.Замкова Гора пройшла Всеукраїнська акція «Подякуй військовому/вій». Метою акції було показати важливість справи, яку роблять наші військові, подякувати їм та показати, що кожен, виконуючи свої професійні обов’язки, теж є на захисті своєї країни.

Під час акції дрогобичани приносили книги, писали листи для наших військових, а дітки малювали малюнки. Приємно, що до акції приєднались і навчальні заклади, зокрема, Ліцеї №2, №3, №4 та Гімназія №17. Діти заздалегідь підготували листи та малюнки і принесли на акцію. 

Окремо дякуємо педагогу-організатору Ліцею №2 Романів Наталі Андріївні, яка організувала збір листів та малюнків серед учнів 3-6 класів. 

Дякуємо Дитячому парламенту, які дружно допомагали у проведенні акції, і також приносили книги, листи і малюнки. Дякуємо Твоє Радіо та Олександрі Возняк, що допомогли в організації акції. І дякуємо видавництву-друкарні Посвіт, за безкоштовний друк шаблонів листів та за книги.

Загалом зібрано понад 150 листів, 54 малюнки та 59 книг, які ми відправимо до наших воїнів на Схід України. Ви ще можете долучитися до акції, і принести книги, малюнки та листи за адресою: вул. Січових Стрільців, 17 до 15 жовтня.

Хочемо поділитися з Вами декількома уривками з листів. Ось, що писали у листах діти:

“Дорогий воїне, тобі пише учень 5-того класу. Дякую тобі за те, що я можу ходити в школу, вчитися, гуляти надворі. Надіюсь у вас все добре і ви переможете. З любов’ю…”

“Наші дорогі воїни, ми вас любимо. Дякую, що захищаєте нас  і нашу країну. Ми знаємо: це важко, вам холодно, мокро, незручно, але ви наші герої України. Чиїсь татки на небі, але вони і ви залишаєтесь в нашому серці нашими героями. Ми вас любимо та поважаємо”.

“Воїне. Пише до тебе учениця 6-го класу. Я дуже вдячна тобі, що ти захищаєш нашу країну та її мешканців, у тому числі мене. Зі шкільної програми я вже дещо знаю про козацтво, про героїчний незламний дух мого народу. У підручниках все просто, а у житті важко розібрати. Страшно подумати, що кожного дня гинуть мирні жителі України – воїни, які захищають країну від ворогів. Воїне, на жаль, я не знаю твого імені, але низький уклін тобі від мене, моїх рідних та всієї України”.

А ось деякі уривки з листів дорослих:

“Дорогий/а захиснику/ця! Я ціную твою участь у збереженні та захисті територіальної цілісності України. Дякую, що виборюєш для нас гідне майбутнє і можливість бути українцем. Ви щодня змушуєте мене любити і боротися за країну тут, на місцях”.

“… Я вірю, що війна закінчиться. Я ціную, що ви досі захищаєте нас”.

“… Дякую за вашу відвагу та любов до нашої землі! Хочу, щоб ти знав/ла, що ми пам’ятаємо про Вас та пишаємося Вами”.

“Дорогий воїне! Прийми цього листа як прояв турботи і підтримки людини, якій Ти зараз небайдужий/жа. Я ціную кожен день мирного неба, завдяки тобі. Хочу, щоб ти знав/ла, що я кожного дня роблю у себе в місті все, щоб завтра було краще. Дякую тобі”.

“… Я ціную, що завдяки тобі, наша держава може розвиватися, стверджуватися у своїй Незалежності. Це безцінно. Я хочу, щоб ти знав/ла, що ти не один в цій боротьбі. Хоч деколи здається, що суспільство забуло про російсько-українську війну, я пам’ятаю, і знаю, що завдячую цим мирним небом тут у моєму місті саме тобі!”.

Всі ці вітання незабаром прочитають і наші захисники та захисниці на Сході України. Невимовна їм подяка за все!

Акція у м. Краматорськ, Донецька область

“Активна Громада” Краматорська долучилась до Всеукраїнської акції «Подякуй захисникам і захисницям»!

Напередодні Дня Захисника України ВІ “Активна Громада” традиційно вшанувала мужність та героїзм захисників незалежності та територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу. Аби подякувати нашим воїнам та підтримати тих, хто бореться за наше мирне небо, на території Краматорської школи №20 була висаджена імпровізована Алея захисників з саджанців колоновидної туї.

Висаджені вічнозелені дерева є символом продовження українського роду та міцності української нації!

Далі буде!”.

Акція у м. Покровськ, Донецька область

Всеукраїнська акція до Дня захисника/ці України

“Подякуй військовому/вій!”

“14 жовтня ц.р. “Активна Громада” Західної Донеччини приєдналася до Всеукраїнської акції “Подякуй військовому/вій”.

Починаючи з 2014 року 14 жовтня в Україні відзначається День захисника/ці України, який нероздільно пов’язаний із розвитком українського війська та його військових традицій.

Більше про Акцію у відеоролику. 

Акція у м. Житомир

“Хочете започаткувати традицію? Можемо поділитись рецептом. Візьміть кілька #активні_громадяни, додайте бажання розвивати #громаду, трохи гарного настрою і буде вам щастя. Справжнє! І традиція буде. #АктивнаГромада другий рік поспіль висаджує дерева. І людей стає більше, і охочих долучитись теж.

Ми по-справжньому, від щирого серця привітали військових. Це гарний спосіб святкувати, після якого лишається добра згадка) Цього року ми передамо прекрасні щирі й світлі дитячі малюнки, що зігріватимуть душу там, де це так потрібно.

Ми дякуємо всім, хто долучився, хто викопав ямки, привіз дерева, пригостив чайком. Ми всі різні, але рівні у своєму прагнення подякувати тим, хто нас захищає, щоб наша громада була краще.

ДЯКУЄМО! І чекаємо наступного року!”.

Акція в м. Жмеринка, Вінницька область

“Напередодні Дня захисника України координатори ВІ “Активна Громада” провели акцію “Подаруй захисникові книгу” та вікторину. Переможці отримали подарунки від Інституту Республіка.

Окрема подяка Алла Одесская за допомогу у зборі літератури. Активна Громада Жмеринки бажає усім захисникам мирного неба, душевного спокою і усіх гараздів! Творіть добро і пам’ятайте, що країна, як і майбуття, починається з кожного з нас!”.

“До Дня захисника і захисниці України разом з маленькими запоріжцями створили чудовий колаж з наліпками, малюнками та побажаннями! Колаж буде переданий воїнам на фронт на знак вдячності та пошани.

Молоде покоління вміє бути патріотичним і вдячним”. 

“До підписання листівок для військових на честь Дня захисника та захисниці України долучились студенти Інженерного навчально-наукового інституту та інші небайдужі запоріжці.

Частина листівок сьогодні передана Олеся Єсіна. “Справа Громад” допоможе передати їх у запорізький військовий госпіталь.

Друга хвиля написання листів і привітань в ІННІ ЗНУ запланована на вівторок.

Будьте щедрі на теплі слова, особливо – для тих, хто дійсно їх заслуговує і потребує!”.

Акція у м. Івано-Франківськ: ДЕНЬ ЗАХИСНИКІВ І ЗАХИСНИЦЬ УКРАЇНИ

“Активна Громада” вже другий рік поспіль висаджує дерева до Дня захисників і захисниць України. Це не просто #Акція! Ми цим показуємо важливість справи, яку роблять наші військові, долучаємо до цього процесу громадян та хочемо таким чином подякувати воїнам і увіковічити їх подвиг у вигляді могутніх дерев. Погодьтеся, це гарний спосіб віддячити нашим хлопцям і дівчатам, які брали чи беруть участь у війні з Росією.

Цьогоріч ми вирішили посадити клени. А щоб бути впевненими, що вони приймуться та матимуть регулярний догляд, садили ми їх на території  Івано-Франківського коледжу Львівського національного аграрного університету. До акції долучилися  студенти коледжу та їх батьки, які були учасниками бойових дій на сході України, викладачі, адміністрація закладу та навіть крайовий отаман козацького товариства «Прикарпатська Січ».

Також ми спільно зі студентами створили символічне дерево подяки і підтримки нашим військовим, яке передамо волонтерами на передову.

Дякуємо всім учасникам і учасникам акції і всім воїнам, завдяки яким ми маємо можливість мирно її провести”.

Акція у м. Кам’янець-Подільський (Хмельницька область)

“Акція “Подякуй військовому” розпочалась сьогодні 13 жовтня о 10-00 із сесійної зали Кам’янець-Подільської міської Ради і успішно завершилась за адресою вул. Героїв Небесної Сотні, 30, через культурну складову : пісні від учасників бойових дій Дениса Люльки та Олександра Ямала, вірш та 55 малюнків від учнів Кам’янець-Подільської дитячої художньої школи, яких вмотивувала директор Олена Савчук.

Потрудились на славу фізично під час висадки дерев ліцеїсти  Кам’янець-Подільського військового ліцею.

Дякуємо всім хто сьогодні з нами був на одній хвилі:  ГО “Батьківська Рада Камянця-Подільського”, ГО “ПРОСВІТА”, бібліотекарям філій Центральної бібліотечної системи Камянця-Подільського, працівникам “Камянець-Подільського лісгоспу”та працівникам департаменту ЖКГ, які у свій спосіб подякували нашим військовим та показати важливість їхньої місії для нашої держави, напередодні державного свята – Дня захисника України.

СЛАВА УКРАЇНІ!!!”.

“Акція “Подякуй військовому” від учнів Кам’янець-Подільської дитячої художньої школи сьогодні 14 жовтня мала своє продовження в розташуванні волонтерів “Кам’янцькі Кікімори”.

55 дитячих малюнків для воїнів російсько-української війни на Сході України було передано регіональними координаторами “Активна Громада Кам’янця-Подільського” для відправки українським воїнам в зону бойових дій …

Це не просто малюнки наших дітей … це їхній внесок у майбутню Перемогу України !!!”

Кам’янець – Подільська дитяча художня школа

Кам’янецькі Кікімори

Акція у м. Хмельницький

“Акція до Дня захисника/ці України, аби подякувати нашим воїнам та підтримати тих, хто на передовій бореться за наше мирне небо. А також, зробити власний внесок до боротьби в тилу, підтримавши розвиток україномовного дитячого контенту “Хмаринка”, адже інформаційна  освітня складова є важливою частиною боротьби з російською агресією та пропагандою.

Два дерева,зі 100, по вулиці Степана Бандери висадила і я. Вклад не великий, але щирий!

Акція організована Активна Громада Хмельницького”.

“Всеукраїнська акція до Дня захисника/ці України “Подякуй військовому/вій!” відбулась у Хмельницькому 14 жовтня”.

Акцію провели з метою показати важливість справи, яку роблять наші військові, подякувати воїнам, показати, що кожен, будучи свідомим громадянином, теж є захисником України.

Разом із майже сотнею учасників, висадили 100 саджанців лип біля озера у мікрорайоні Озерна.

Липову алею висадили на честь захисників, як символ продовження українського роду, міцності української нації.

Також, хмельничани приходили із власними саджанцями дерев, зокрема, окрім лип посадили ще дуб, сосни та горіхи.

У акції взяли участь військові, ветерани АТО Денис Дуденець, Володимир Шрубковський, представники Ради ветеранів АТО (ООС) при Хмельницькому міському голові.

Хмельничани долучались із дітьми, сім’ями, трудовими колективами. Також, у акції взяли участь волонтери зі США.

Учасники акції мали змогу подякувати нашим воїнам та підтримати тих, хто на передовій бореться за наше мирне небо. А також, зробити власний внесок до боротьби в тилу, підтримавши розвиток україномовного дитячого контенту. Зокрема, долучитись до фандрейзингової кампанії на підтримку україномовного освітнього ютуб-каналу Хмаринка 

Після висадки саджанців, учасники відновлювали сили частуючись гарячими стравами: справжній козацьким кулішем, звареним у казані та шашликом та овочами посмаженми на грилі.

Дякуємо компаніям Дім Світла та it_elit_vitamin за неймовіні смачні наїдки

Завершили акцію слухаючи українські пісні у виконанні співака, поета та композитора Влада Ликова.

Вдячні усім, хто долучився, та подарував частинку себе військовим!

Більше – у відео з Акції. 

Акція у Здовбицькій ТГ (Рівненська область)

“Сьогодні  у Здовбицькій громаді відбулась   Акція “Подякуй військовому”.

Метою якої було  показати важливість справи, яку роблять наші військові, подякувати воїнам, показати, що кожен, виконуючи свої професійні обов’язки, теж є захисником України.

Координаторка ВІ “Активна Громада” Здовбицької ТГ Ольга Бережна разом із воїнами АТО та активними мешканцями висадили у парку алею із колоновидних туй.

Супроводжувалось це все прекрасною грою на гітарі від Анастасії Глудик.

Окрім туй воїни посадили могутнього дуба якому близько 8 років.

Також продовж тижня проводився  збір книг та дитячих малюнків для військових.

Вдячні Активним учасникам за допомогу, воїнам, дітям також за інформаційну підтримку відділу освіти,  культури і спорту громади”. 

Як це було дивіться тут:

https://youtube.com/shorts/PodZo4TlEXk?feature=share

Акція у м. Рівне

13 жовтня “Активна Громада” Рівного провела Всеукраїнську акцію до Дня захисників та захисниць України: «Подякуй військовому, військовій!»

Під час акції рівняни висловлювали свою подяку захисникам та захисницям та підписували листівки зі словами вдячності.

Зокрема, зазначали, як вони своїми щоденними справами захищають Україну «Виховую дітей, щоб вони зокрема шанували нашу Україну та наших захисників», «Долучаюся до різних волонтерських ініціатив», «Саджав дерева, виховав дітей».

Окрім того, неодноразово рівняни та рівнянки зазначали слова вдячності та подяки для наших захисників та захисниць за мирне небо над головою та за можливість ходити на роботу, подорожувати.

Також ми оголошували про збір книжок, листів та малюнків для військових. Листи, малюнки та колаж-малюнок передали учні різних шкіл!

Дякуємо за долучення учням IT Step School та вчителю Сергій Шкодич за малюнки та листи, які передали учні та учениці школи!

Учням недільної школи храму Святих безсеребників Космия-Даміана УПЦ с. Розваж, Рівненської області, та пані Оксана Рогалінська! Учні недільної школи передали малюнки, листи та малюнок-колаж зі словами подяки і не лише!

Учням Рівненської гуманітарної гімназії, 7-В класу та вчительці – Штангрет Ірина Ігорівна за малюнки та листи, книгу та подарунок!

Дякуємо Наталія Малиновська за передані книги для захисників та захисниць!

Також Гончаренко Центр Рівне. education and culture та Рівнеобленерго передали смаколики які вже поїхали до Києва!

Дякуємо всім хто долучився до акції, всі листи, малюнки та колаж ми через волонтерів передамо військовим на Схід.

Дякуємо нашим захисникам та захисницям щодня!”.

Акція у м. Кропивницький

“Акція : “Подякуй захисникам” у селі Первозванівка Кропивницького району.

Під час акції відбулася урочиста частина. Перед учасниками виступили: Анатолій Стоян, регіональний координатор ВІ “Активна Громада” Інституту “Республіка”, який розповів про мету акції, привітав її учасників з Днем захисників і захисниць України, Українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці, сердечно подякував за допомогу в організації та проведенні акції #Подякуй_захисникам (Оксані Курловій, Ользі Ключніковій, Володимиру Ткачу, Олександру Бондаренку та іншим).

Від імені учасників АТО, зокрема присутніх на заході, Дмитра Клавдієва та Олега Шарапатюка виступив їх побратим Сергій Задорожній, який підкреслив, що на сході України наші захисники боронять незалежність України, мирний спокій людей, а увага з боку учнів, їх листи, малюнки є надзвичайної сили оберігом. Дитячі листи на фронт нашим воякам дуже важливі. Мій особистий лист був у мене під броніком майже рік під селом Гранітне. Він мені дійсно допомагав. Він був як промінчик світла, що зігрівав мене холодними ночами на посту і заради цього листа я хотів повернутися додому!, – констатував Сергій.

Директорка Первозванівської НВО Оксана Курлова привітала присутніх зі святом, подякувала захисникам за можливість мирно навчатися нашим дітям, наголосила на важливості патріотичного виховання учнів та передала регіональному координатору дитячі листи й малюнки для воїнів, які захищають Україну.

Бібліотекарка сільської бібліотеки Ольга Ключнікова висловила слова глибокої материнської вдячності землякам та всім захисникам і захисницям України та привітала зі святом. Зазначила про значення червоної калини, як символ рідної землі, образ матері, батька, родини, уособлення наймилішого серцю куточка землі, де ми народилися, а також наголосила про важливість роботи волонтерів, які допомагають нашим воїнам на Донбасі та передала книги для них.

Керуюча справами виконавчого комітету Первозванівської сільської ради Зоя Бондаренко передала учасникам акції щирі вітання від сільського голови Прасковії Мудрак, депутатів та виконавчого комітету та себе особисто зі святами та побажала кожному всілякий гараздів!

Фінальним акордом урочистої частини була авторська пісня “У похід збираємося, братчику” у виконанні педагога – організатора школи Володимира Ткача, учнів 4 класу та учасників АТО.

Після цього закипіла робота з висадження червоної калини…

Нехай листи та малюнки дітей гріють серця наших захисникiв. Нехай росте червона калина й чекає живими й неушкодженими наших дорогих захисникiв зі сходу України! Нехай закінчиться війна і наступить мир!!!

Регіональний координатор ВІ “Активна Громада” Анатолій Стоян пообіцяв учасникам, що передасть листи, малюнки, книги для наших воїнів через волонтерську організацію”. 

“Дорогі наші Захисники і Захисниці України!!!

“Активна Громада Кіровоградщини” щиро вітає ВАС з Днем Захисників і Захисниць України, українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці!!!

Прийміть святкові вітання від учасників акції #Подякуй_захисникам, що відбулася 12 жовтня в селі Первозванівка Кропивницького району, зокрема від учнів школи Дмитра Остапенка та Нікіти Курлова, а також пісню “У похід збираємося, братчику” у виконанні авторів – віршів Володимира Ткача, музики Олега Малахатька та учнів 4 класу.

Нехай Пресвята Богородиця вкриє від лиха і бід, нехай кожен день дарує добру надію, мир і любов!!!”.

Також більше про Акцію – у відео.

Акція у м. Полтава

“«Активна Громада»  Полтави долучилася до Всеукраїнської акції «Подякуй захисникам і захисницям»!

Регіональна координаторка Лілія Гарбузюк виступила перед учасниками заходу та розповіла про мету акції, привітала з Днем захисників і захисниць України, подякувала за участь в проведенні акції  адміністрацію школи № 24, яка знаходиться в с. Яківці, педагогічному колективу та учням 9-го і 2-го класу, та нагадала про важливість патріотичного виховання молоді.

Від імені учасників АТО виступив Степан Кудлович, який підкреслив, що на сході України наші захисники боронять незалежність України, мирний спокій людей, подякував за увагу з боку учнів, за їхні малюнки, які надзвичайно важливі для кожного захисника.

Пролунали подяки захисникам від дітей за можливість мирно навчатися, учні другого класу розповідали вірші.

Аби подякувати нашим воїнам та підтримати тих, хто бореться за наше мирне небо, на території  школи №24 с. Яківці були висаджені 7 саджанців горобини Арія та катальпи, які є символом продовження українського роду та міцності української нації!”.

“ВІ «Активна Громада» Полтави отримала чудові малюнки від учнів полтавського гуртка. Щиро дякуємо за вашу активність, небайдужість та бажання надати позитивні емоції нашим захисникам, щоб ці чудові малюнки оберігали від ворога та зігрівали їхні серця. Патріотичне виховання – неймовірно важлива складова, бо без нього неможливо гідне майбутнє України!”.

Акція у м. Рубіжне, Луганська область

“У Рубіжному провели Акцію: “Подякуй захисникам”

ВІ “Активна Громада” до Дня захисника України провела Всеукраїнську акцію, аби подякувати нашим воїнам та підтримати тих, хто на передовій бореться за наше мирне небо.

Метою акції є показати важливість справи, яку роблять наші військові, подякувати воїнам, показати, що кожен, виконуючи свої професійні обов’язки, теж є захисником України.

Під час акції активні мешканці міста долучитися до висадки дерев на честь захисників, як символ продовження українського роду, міцності української нації. Ця невеличка алея дерев залишиться в пам’яті жителів міста як символ поваги до важкої справи військових особливо під час бойових дій на сході країни…”.

Акція у м. Суми

“Акція до Дня захисника України!

13 жовтня Активна Громада Сум провела акцію, приурочену до Дня Захисника України: «Подякуй військовому/вій!» Під час проведення даного заходу було висаджено 10 дерев (туї), як знак продовження українського роду та міцності української нації.

Акція проводилась біля бібліотечного корпусу Сумського Державного Університету, поряд з пам’ятником загиблому студенту.

Разом  з координаторкою Солодухою Марією та комунікаційною координаторкою Кохановою Дар’єю активними учасниками події стали члени студентського самоуправління СумДУ, працівники кудьтурно-мистецького центру та помічниця проректорки з позанавчальної діяльності.

Висадка дерев відбувалась під чуйним керівництвом працівників планово-господарського відділу СумДУ. Учасники акції були забезпечені робочим інструментом та водою.

Після висадки відбулось офіційне відкриття Алеї вільних людей, про що свідчать фото з місця події.

Ми хочемо подякувати усім учасникам нашої акції. Це була справді крута справа,  яка є не тільки екологічно важливою, а й патріотично виховною. Саме ця акція згуртувала нас та допомогла знайти людей, для проведення подальших активностей Активної Громади!”.

Акція у м. Ужгород

“ВІ “Активна Громада” до Дня захисника/ці України долучила громадян до Всеукраїнської акції, щоб подякувати нашим воїнам та підтримати тих, хто на передовій бореться за наше мирне небо.

Акція проводилися спільно з громадською організацією “Волонтери Закарпаття” та Закарпатським крайовим товариством “Просвіта”, які 14.10.2021 відкрили ветеранський простір “ВетеранаХата” у будівлі Просвіти на площі Гренджі-Донського.

По-перше, на терасі другого поверху будівлі у горщиках висадили ялинки та туї, а згодом на весні розіб’ємо там урбан-сад.

Дітлахи намалювали вітальні листівки для ветеранів війни та влаштували міні-концертну програму.

Спільно з міжнародними організаціями такими як Міжнародна організація з міграції, IREX та Британська Рада в Україні облаштували ветеранський простір меблями та технікою”. 

Акція у м. Чернівці

“Активна Громада” Чернівців приєдналась до національної акції «Подякуй військовому/вій!»

Ми завітали до гостинного селища Глибока, де учні місцевого ліцею підготували приємний сюрприз, – 29 малюнків, приурочених святу. На них малеча залишала побажання захисникам, ділилась почуттями до Батьківщини та навіть писала вірші: «Україна – рідний край! Поле, річка, синій гай… Любо стежкою іти. Тут живемо я і ти!»

Всі ці старання обов’язково передамо на фронт з вірою, що вони стануть надійними оберегами своїм адресатам.

Далі відбулась толока, на якій небайдужі мешканці спільно висаджували дерева – центр прикрасився новою алеєю із симпатичних туй.

Загалом подія привернула увагу 40 учасників. Зауважимо, що такі акції стали хорошою традицією для «Активної Громади». Надіємось, що й наступними роками будемо продовжувати її у всіх куточках України!”.

“Фото частини малюнків, які діти підготували в рамках Всеукраїнської акції «Подякуй військовому/вій!»”.

Акція у м. Одеса

“До Дня захисників і захисниць України біля Фонтанської школи висаджена Алія вільних людей.

Катальпа-дерево мрій і бажань. Таку назву дерево отримало від давніх індійських племен на їх честь.

“Наша мрія – це воля. Бути вільною людиною, вільною у своєму виборі, впевненою у завтрашньому дні – бажання кожного із нас”, – тому алея символічно відобразила думки і мрії мешканців Фонтанської громади”.

“Вітаємо всіх з Днем захисників і захисниць України!

Вже стає традицією щороку в ці дні проводити Акцію у знак подяки людям, які захищають нашу Батьківщину, та висаджувати Алею вільних людей. Цього року до нас приєдналися представники КУ “Одеський муніципальний молодіжний центр”

Разом з ними ми говорили про такі важливі вчинки кожного і кожної з нас тут і зараз, які допомагають захищати Україну.

Пані Тамара: «Працюємо з молоддю та прищеплюємо їм любов до України».

Пані Тетяна: «Свій гарний настрій та позитивне мислення втілюю в свою роботу з підлітками та молодими сім’ями».

Пані Юлія: «Проводимо зустрічі з захисниками, згадуємо народне мистецтво, оформлюємо стенди в патріотичному напрямку «Вони тебе захищають».

Також провели збір малюнків, які діти захотіли передати військовим на Схід.

Зі святом всіх!!!”.

“Перші листівки готуються до відправки. Дякую дітям за щирість і такі чудові малюнки!”.

Акція у м. Черкаси

“Учні 2-Г класу Черкаська спеціалізована школа  28 імені Т.Г. Шевченка Черкаської міської Ради доєдналися до всеукраїнської акції #Подякуй_захисникам від Активна Громада. Завдяки зусиллям класного керівника @Victoriya Shumeyko та батьківського комітету, дітками було створено листівку воїнам з побажаннями та зібрано речі, які за допомогою регіонального координатора Активна Громада Черкас Koshelenko Svetlana та волонтерських організацій буде передано до району проведення Операції Об’єднаних сил тим бригадам, які проходять ротацію на передовій. Запрошеним гостем був учасник бойових дій Макобедзеба Т.О.

Ми дякуємо нашим воїнам, які продовжують традицію нашого війська та боронять наш мир та спокій! більше – у відео”.

“Відбулася ВСЕУКРАЇНСЬКА АКЦІЯ – Подякуй захисникам і захисницям!

14 Жовтня – день Захисника України і Активна Громада традиційно вшановує мужність та героїзм захисників незалежності та територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу. Аби подякувати нашим воїнам та підтримати тих, хто бореться за наше мирне небо, була висаджена АЛЕЯ з саджанців вайгели, дейції та жасмину на території Черкаський Політехнічний Фаховий Коледж, завдяки підтримки директора Красовського Р.В. Учасники Всеукраїнської акції принесли з собою книжки з особистими підписами та побажаннями воїнам, які передали регіональному координатору Активна Громада Черкас Koshelenko Svetlana, яка через волонтерів перешле їх на Схід.

Висаджена алея є символом продовження українського роду та міцності української нації. Більше – у відео.

Примітка. Місія “Активної Громади”: досягнути добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту “Республіка”. Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.