Мрія тисяч Черкащан нарешті може втілились в реальність: у вівторок, 15 березня депутати Черкаської міської ради розглянуть «Програму розвитку велосипедної інфраструктури у м. Черкаси на 2016-2020 роки». Програмою передбачено фінансування у розмірі близько 22 мільйонів гривень протягом 5 років на покращення умов пересування велосипедистів містом, зокрема, створення вело доріжок, дорожньої розмітки та велопарковок.

Вагому підтримку ініціативі зробити Черкаси велосипедним містом висловити самі черкасці, масовою участю у численних велопарадах та велопробігах, а також встановленні Рекорду України з найбільшого рухомого зображення прапору України на плечах велосипедистів (участь у встановленні рекорду взяло понад 500 містян на велосипедах з прапорами та близько 4 тисяч учасників урочистостей та велокемпу).

Велоініціатива, на відміну від більшості соціальних програм, не є «бюджетом проїдання», ці кошти – інвестиція в розвиток міста. Оскільки велосипедисти в десятки разів менше за автомобілістів зношують дорожнє полотно, в десятки разів менше забруднюють повітря. До того ж їм треба в десять разів менше місця для паркування, ніж автомобілю.

Таким чином розвиток вело інфраструктури є способом економії міського бюджету та раціонального його використання. Разом з цим світова статистика свідчить, що заторів у місті з розвиненою велоінфраструктурою стане в десятки разів менше, а автомобілісти зможуть більш комфортно та безпечніше пересуватися містом.

До участі у засіданні програми запрошуються усі зацікавленні в перетворенні Черкас на місто комфортне для велосипедистів.

Контактна особа: Сергій Слинько –  координатор громадської ініціативи «ВелоЧеркаси та Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада»» (093) 86 33 688​​

​​