7 вересня 2016 р. відбувся тренінг-прес-тур «З кращими практиками децентралізації влади у об’єднаних територіальних громадах Черкаської області» для журналістів регіональних ЗМІ та громадських активістів, в якому взяло участь понад 30 учасників. Організаторами заходу були – Всеукраїнська ініціатива «Активна громада», проект «Київський діалог», регіональний Офіс реформ з децентралізації та розвитку в Черкаській області та Департамент регіонального розвитку Черкаської ОДА.

dsc_0147

Відкрили тренінг-прес-тур у м. Черкаси вітальним словом від заступника голови Черкаської ОДА Ярослава Березаня. Наступною виступила представник Всеукраїнської ініціативи «Активна громада» Інна Лелюх, яка розповіла про діяльність ініціативи, яку представляла, та про впровадження нею ідей децентралізації. Вона надала учасникам заходу інформацію про особливості участі в національному конкурсі журналістських робіт за тематикою «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади» та побажала творчих успіхів і перемоги. Представила програму та наступний етап тренінг-прес-туру координатор проекту «Київський діалог» Тетяна Кавальчук.

dsc_0117

Зазначимо, що в рамках заходу учасники  відвідали Білозірську, Єрківську та Мокрокалигірську ОТГ. У кожній громаді журналісти та громадські діячі/активісти мали змогу познайомитися з кращими практиками децентралізації влади, які вдало працюють вже протягом 8 місяців в статусі ОТГ. Вони поспілкувалися з головами цих громад, старостами, лідерами запроваджених практик та пересічними громадянами. Голови ОТГ демонстрували учасникам тренінг-прес-туру яскраві приклади результативності реформи, зупинялися на нових успішних здобутках, ділилися планами на майбутнє та відповідали на всі запитання журналістів.

dsc_0166

У цілому захід пройшов продуктивно: присутні одержали необхідну інформацію щодо реформи з децентралізації з перших вуст. А також отримали унікальну нагоду поспілкуватися з людьми-практиками, які вже зробили крок вперед до реформи і охоче поділилися своїми успіхами й проблемами.