Парк Перемоги в Ужгороді матиме нове життя

20 серпня Верховний Суд України поставив велику масну крапку у справі повернення землі парку Перемоги у місті Ужгороді. Суд підтвердив законність рішень судів першої та апеляційної інстанції, які визнали, що земля  належить виключно громаді міста. А отже, знято усі перешкоди для відновлення парку на 9 гектарах, повідомив регіональний координатор Інституту “Республіка” Микола Яцков.

Микола ЯцковЩе з травня 2015 року ініціативна група #Кірпічка, до складу якої входить пан Микола, займається захистом парку.  Наразі, за його словами, ініціативна група опікується консультаціями з управлінням архітектури міської ради  щодо питання відновлення статусу парку та його облаштування.
Як усе розпочиналося можна прочитати на нашому сайті: Перебіг подій на #Кірпічка, чи Ужгород місто-сад та Інтереси ужгородців VS забудовників?

Цього ж дня, 20 серпня, відбувся аукціон, на якому визначено проектантів, що мають зробити генеральний план парку. Опісля буде потреба у виготовлені паспорту озеру на 2,66 га території та землевпорядну документацію. Завдяки цим документам будуть визначені межі парку в натурі, охоронні зони водойми тощо.

#Кірпічка

Микола також відзначив, що напередодні, у липні 2019 року було проведено збори мешканців мікрорайону. Під час заходу за підтримки румунських колег із CeRe активісти зібрали масив пропозицій із зонування парку. Також на сьогодні є 4 проекти концепцій облаштування парку, розроблених волонтерами-архітекторами.

 

Ми сподіваємося, що міська рада Ужгорода врахує максимально побажання ужгородців при проектуванні парку. А вже 29 серпня ми проведемо круглий стіл, на якому проговоримо з фахівцями пропозиції від громадськості. Також, є пропозиція відійти від практики проведення громадських слухань в сесійному залі. Щодо Кірпічки обговорення мають відбутися максимально наближено до людей, які користуються ним. Як варіант, пропонується міська бібліотека на вулиці 8 Березня, у якій же відбулися збори мешканців. Крок за кроком ініціативна група разом з мешканцями та міською владою рухається до відновлення парку, –  підсумував Микола.

Кірпічка

Нагадаємо, що парк, розташований в центрі густозаселеного житлового кварталу, був закладений ще у 80-х роках як ландшафтний парк зі штучною водоймою у центрі. Загальна площа понад 13,8 га. Інших зелених зон у цьому житловому кварталі немає. Тому ми вітаємо всю команду борців з перемогою і сподіваємося, що влада і надалі підтримуватиме громаду міста.