Дебати – це інтелектуальна гра, яка розвиває критичне та аналітичне мислення шляхом дискусії навколо однієї теми. По всьому світу дебати використовують для розвитку культури ведення дискусії та розвитку демократичних цінностей. Саме дебати допомагають розвиватися громадянському середовищу і вчать ухвалювати раціональні виважені рішення. Окрім того, завдяки дебатам розвивається культура публічних дискусій, толерантне відношення до опонентів, а також – формуються навички аргументованого переконання.

Вже 4 роки поспіль ВІ “Активна Громада” активізує молодь на участь в дебатах. Молоді люди беруть участь у національних дебатах з політичних реформ і отримують цікаві призи та визнання. Цьогоріч дебатний турнір відбувся у 23 містах України за форматом Британські парламентські дебати на платформі ZOOM.

У дебатах взяли участь 23 команди по 16 учасників в кожній, тобто, загалом – 368 дебатери!

Попереду, 3-4 грудня, на переможців дебатів чекає участь в Національному дебатному турнірі.

“Це було щось нереальне! Дуже сподобалося! Дякую!”, – каже учасник дебатного турніру в місті Волноваха Богдан Панасюк. 

“Дякуємо Вам, що проводите такого плану заходи! Це дійсно інтелектуальна та цікава гра. І не забуваєте про молоде аполітичне покоління. Ви великі молодці!”, – ділиться своїми враженнями учасниця дебатного турніру міста Дрогобич Марія Футиш. 

Судді, які брали участь в дебатах, теж позитивно відгукуються про захід:

Довідка. захід відбувається в рамках проєкту “Право вибору”, що підтримується Національним Демократичним Інститутом (NDI) за фінансування наданим Агентством США з Міжнародного Розвитку.

Примітка. Примітка. Всеукраїнська ініціатива “Активна Громада” – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у розв’язанні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності Інституту «Республіка». 

Авторка:

Тетяна Кавуненко, керівниця пресслужби Інституту “Республіка” та ВІ “Активна Громада”