ГО «Антикорупційний штаб» у партнерстві з Національним Демократичним Інститутом (НДІ) та у співпраці з ВІ «Активна Громада» від Інституту «Республіка» презентували навчання та розпочали реалізацію кампанії з розробки антикорупційних програм у двох громадах: Жмеринській (Вінницька область) та Скадовській (Херсонська область). Час реалізації кампанії: жовтень 2021 року — квітень 2022 року.

9 листопада відбулась презентація навчання щодо розробки антикорупційної програми у Жмеринці (Вінницька область). Під час конференції на платформі Zoom зібрались понад 50 активних мешканців Жмеринки, які виявили зацікавленість до такого навчанням, яке стане першим кроком в реалізації кампанії. 

Хто презентував навчання

Головними спікерами заходу були Юлія Гречка, виконавча директорка громадської організації «Антикорупційний штаб», Олена Юркевич,  регіональна координаторка Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» від Інституту «Республіка», Святослав Ніколайчук,  модератор антикорупційної кампанії у місті Жмеринка, та Тетяна Цепла, начальниця відділу з питань запобігання корупції та контролю за додержанням законодавства про працю Жмеринської міської ради.

Юлія Гречка наголосила: 

«Ми покладаємося на співпрацю з владою щодо сприяння розслідуванню таких випадків, наша спільна робота дозволить нашим учасникам та учасницям навчання швидко зупиняти корупційні схеми. Окрім того, унікальність навчання в тому, що за його результатами учасниками та учасницями буде створено ініціативну групу, яка буде в співпраці з нами розробляти антикорупційну програму, яку ми подаватимемо на затвердження до НАЗК і на засідання міської ради».

Тетяна Цепла наголосила, що місцева влада готова підтримати кампанію: «Питання запобігання та виявлення корупції як в Україні в цілому, так і у Жмеринці, зокрема, надзвичайно актуальне. Адже саме від рівня корупції залежить наш із вами добробут і якість життя. Місцева влада готова підтримати кампанію, сприяти залученню якнайбільшої кількості людей до широкого обговорення антикорупційної програми, спільно розробляти антикорупційні заходи, враховувати зауваження, вносити зміни до вже чинної програми, а також контролювати виконання антикорупційних заходів відповідальними особами. Зокрема, Жмеринська міська рада зобов’язується оприлюднювати інформацію про стан виконання заходів у ЗМІ та на сайті міської ради». 

Як буде проходити навчання?

Загалом кампанія з розробки антикорупційної програми у Жмеринці має 4 основні етапи:

  1. Навчання розробки антикорупційної програми.
  2. Створення ініціативної групи громадян. Туди можуть увійти як активні жмеринчани, так і представники влади, зокрема, депутати.
  3. Публічні консультації з мешканцями.
  4. Внесення змін до антикорупційної програми та її ухвалення на сесії Жмеринської міської ради. 

Навчання усіх зацікавлених жмеринчан, які зареєструються (реєстрація учасників  за посиланням: https://cutt.ly/0RUY9pg), буде проходити у вигляді онлайн-тренінгів. Кожен тренінг проводять експерти із зазначених питань, а кожне заняття матиме окрім теорії також практичні завдання з наступних напрямків:

  • Діджитал-інструменти запобігання і протидії корупції. Моніторинг тендерів. Корупція під час закупівель. 
  • Корупція у сфері медичних закупівель.
  • Моніторинг декларацій. Корупційні дії чиновників і депутатів
  • Антикорупційні програми:  мета і користь для громади.
  • Інформаційні кампанії. Секрети залучення громадян до антикорупційної діяльності.

Орієнтовний старт навчання — 26 листопада. Про точну дату повідомимо додатково. Реєстрація за посиланням: https://cutt.ly/0RUY9pg. Презентація — у вкладеному файлі. Слідкуйте за нашими анонсами на сторінці ГО «Антикорупційний штаб» у Фейсбук: https://www.facebook.com/shtab.net 

Після навчання кожен із учасників та кожна з учасниць отримають сертифікати.

Повний запис заходу — за посиланням: https://fb.watch/99_YE90FN1/ 

Якщо у вас є питання щодо заходу і тексту анонсу, ви можете звернутись на пошту shtab.net@gmail.com або до комунікаційної менеджерки ГО “Антикорупційний штаб” Євгенії: +380505943065 (+ Telegram)

Довідково: Антикорупційна програма ідентифікує корупційні ризики й визначає заходи щодо їх усунення. Процедура розробки та прийняття антикорупційних програм регламентовано ЗУ “Про запобігання корупції” і прийняття такого документу не є обов’язковим для міських рад. Однак, , є міста, які проявили ініціативу і розробили антикорупційні програми (Антикорупційна програма Київської міської ради, Міська програма запобігання та протидії корупції м. Маріуполя). 

Довідка. Проведення заходів відбувається у партнерстві з Національним Демократичним Інститутом (НДІ), в рамках програми «Відповідальна та підзвітна політика в Україні» (U-RAP), за фінансової підтримки Агентства США з Міжнародного розвитку (USAID).