Національний Демократичний Інститут (НДІ) у співпраці з ГО «Антикорупційний штаб» та ВІ «Активна Громада» від Інституту «Республіка» презентували навчання та розпочали реалізацію кампанії з розробки антикорупційних програм у двох громадах: Жмеринській (Вінницька область) та Скадовській (Херсонська область). Час реалізації кампанії: жовтень 2021 року — квітень 2022 року.

10 листопада відбулась презентація навчання щодо розробки антикорупційної програми у Скадовську (Херсонська область). Під час конференції на платформі Zoom зібрались понад 20 активних мешканців Скадовська, які виявили зацікавленість таким навчанням, яке стане першим кроком в реалізації кампанії. 

Хто презентував навчання

Головними спікерами заходу були Юлія Гречка, виконавча директорка громадської організації «Антикорупційний штаб», Олена Юркевич,  регіональна координаторка Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» від Інституту «Республіка», Владислав Пушков, модератор антикорупційної кампанії у місті Скадовськ, та Олександр Яковлєв, Скадовський міський голова.

Юлія Гречка наголосила:

«Ми розраховуємо на спільну роботу з владою щодо сприяння розслідування випадків, які можуть містити ознаки корупції. Така співпраця дозволить нашим учасникам та учасницям навчання швидко зупиняти корупційні схеми. Навчання унікальне: за його результатами учасники та учасниці створять ініціативну групу, саме вона і розроблятиме антикорупційну програму для міста Скадовськ. Програма буде розроблена спільно з юристами та іншими експертами, аби вона була якісною і дієвою. А далі ми подамо її на затвердження до НАЗК і на засідання міської ради».

Скадовський міський голова Олександр Яковлєв вітає ініціативу проведення навчання у Скадовську:

«Насправді корупція — це доволі широке поняття. І чим більше людей будуть залучені до процесу контролю, тим більше підрядники й замовники будуть думати про якість виконання робіт. Але корупція – це не лише про гроші, це і про ухвалення рішення: під час засідань виконкомів, сесій. Тому я за те, аби всі процеси ухвалення рішень у міській раді були максимально прозорими: так більшість корупційних речей навіть не зможуть виникнути. Я дуже вітаю вашу ініціативу. Дякую, що обрали Скадовськ! Думаю, в цьому чимала заслуга місцевих активістів. Дуже сподіваюсь, що Скадовськ стане на рівень вище у боротьбі з корупцією».

Як буде проходити навчання?

Загалом кампанія з розробки антикорупційної програми у Скадовську має 4 основні етапи:

  1. Навчання розробки антикорупційної програми.
  2. Створення ініціативної групи громадян. Туди можуть увійти, як активні скадовчани, так і представники влади, зокрема, депутати.
  3. Публічні консультації з мешканцями.
  4. Створення антикорупційної програми та її ухвалення на сесії Скадовської міської ради. 

Навчання усіх зацікавлених мешканців Скадовської громади, які зареєструються (реєстрація учасників  за посиланням: https://cutt.ly/MRUY1td), буде проходити у форматі онлайн-тренінгів. Кожен тренінг проводять експерти із зазначених питань, а кожне заняття матиме окрім теорії також практичні завдання з наступних напрямків:

  • Діджитал-інструменти запобігання і протидії корупції. Моніторинг тендерів. Корупція під час закупівель. 
  • Корупція у сфері медичних закупівель.
  • Моніторинг декларацій. Корупційні дії чиновників і депутатів
  • Антикорупційні програми:  мета і користь для громади.
  • Інформаційні кампанії. Секрети залучення громадян до антикорупційної діяльності.

Орієнтовний старт навчання — 26 листопада. Про точну дату повідомимо додатково. Реєстрація за посиланням: https://cutt.ly/MRUY1td. Слідкуйте за нашими анонсами на сторінці ГО «Антикорупційний штаб» у Фейсбук: https://www.facebook.com/shtab.net 

Після навчання кожен із учасників та кожна з учасниць отримають сертифікати.

Повний запис заходу — за посиланням: https://fb.watch/9bhqZMB-2K/   

Якщо у вас є питання щодо заходу і тексту анонсу, ви можете звернутись на пошту shtab.net@gmail.com або до комунікаційної менеджерки ГО “Антикорупційний штаб” Євгенії: +380505943065 (+ Telegram)

Довідково: Антикорупційна програма ідентифікує корупційні ризики й визначає заходи щодо їх усунення. Процедура розробки та прийняття антикорупційних програм регламентовано ЗУ “Про запобігання корупції” і прийняття такого документу не є обов’язковим для міських рад. Однак, , є міста, які проявили ініціативу і розробили антикорупційні програми (Антикорупційна програма Київської міської ради, Міська програма запобігання та протидії корупції м. Маріуполя). 

Довідка. Проведення заходів відбувається у партнерстві з Національним Демократичним Інститутом (НДІ), в рамках програми «Відповідальна та підзвітна політика в Україні» (U-RAP), за фінансової підтримки Агентства США з Міжнародного розвитку (USAID).