Попри юний вік п’ятикласники відтепер знають про інструменти прямої демократії.

19 жовтня представники «Активної Громади Кам’янця-Подільського» провели квест «Я – активний громадянин свого міста». Аж 27 учнів 5-го класу Кам’янець-Подільської спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ступенів «Славутинка» знайомилися з інструментами участі та демократії.

км5

Перед початком гри комунікаційний координатор Христина Будурович розповіла учасникам про такі інструменти участі як вибори, громадські слухання, бюджет участі, електронна петиція, запит на доступ до публічної інформації.

км1
Під час коротенької лекції діти дізналися про те, що означають ці поняття, хто бере участь, і як вони працюють. Далі допитливі отримали завдання й карту і вирушили досліджувати місто. Протягом квесту, вони знаходили точки, на яких їх чекали аніматори, котрі й запитували дітей щодо інструментів участі.

км2
За кожну правильну відповідь команда отримувала – фішку. Переможцем мала бути та команда, яка отримала більше фішок. Але діти надзвичайно кмітливі і обидві команди відповіли на всі 5 питань правильно і навіть на ще 1 додаткове!

км4
На веселій ноті рівної перемоги обох команд всі отримали корисні і солодкі подарунки, багато емоцій, корисні знання та переконалися наскільки гарне та прекрасне місто і діти у ньому.

«Як чудово, що у нас підростають настільки свідомі та розумні діти. І мені дуже приємно було отримати запрошення від «Славутинки» провести такий захід саме для дітей», – зазначила Христина Будурович.

Класний керівник Олена Коротнюк також поділилася своїми враженнями. За її словами, класному керівнику і вихователю важливі не лише отримані позитивні емоціі, а й уміння працювати в команді, розвиток лідерських навичок, виховання свідомих громадян країни.

«Усі говорять: «Молодь-наше майбутнє». Але цю молодь виховувати нам з вами. Міцну державу будуватимуть люди, які знають свої права та мудро ними користуються, які усвідомлюють свою значущість у суспільстві та не байдужі до майбутнього своєї країни. Такими бачу своїх пятикласників. Такими хочеться бачити усю нашу молодь», – додала пані Олена.

км6

Кожен українець, навіть маленький, має знати про свої законні можливості та інструменти впливу. Отож сподіваємося, що в майбутньому уроки громадянської свідомості вивчатимуться в усіх класах та школах України, адже це надзвичайно важлива складова для розвитку та становлення громадянського суспільства в Україні.