Продовжуємо ділитися історіями обмінів

До центру Закарпатської області завітали лідерки ГО “Центр підтримки молодих жінок” Наталія Жебрик та Юлія Копнінська. Вони опікуються молодими жінками ДніпропетровщиниАктивістки мали на меті познайомитися з подібними за напрямками роботи громадськими організаціями та експертними середовищами. Дискримінація жінок – це один з напрямів, який підтримує “Активна Громада” Ужгорода.

АГ Ужгород, обмін (2)

Як зазначає регіональний координатор ініціативи Микола Яцков, проблеми із реалізацією очікувань колег не було. Команда влаштувала для гостей тематичні зустрічі з експерткою Проекту “Гендерне бюджетування в Україні” Мар’яною Колодій, під час якої спілкувалися про особливості впровадження гендерних аспектів в бюджетному процесі. Також зустрічалися з координаторкою Ресурсного центру “Справа Кольпінга в Україні” в Закарпатській області Анжелою Бабкіною. Вона – переселенка, яка вже кілька років поспіль захищає й відстоює права внутрішньо переміщених осіб, зокрема на участь у  місцевих виборах. Тому, гості детально познайомилися з проектом “Голос жінки має силу” (Women Voices Count), що реалізовується в Ужгороді.

Коля Яцков

– Ми запросили активісток з Дніпра до участі в засіданні нашого Клубу “Активної Громади”. Так співпало, що в перший день їх перебування у нас було заплановане обговорення про можливості громадян взаємодії з народними депутатами та Верховною Радою України загалом. Було досить цікаво познайомитися з різними онлайн сервісами. До речі, Юлія Копнінська виявилася експерткою Програми “РАДА” Агентства США з міжнародного розвитку. Вона поділилася деякими секретами навчань депутатів та можливостями програми стажувань для майбутніх помічників-консультантів народних депутатів. Тому відбулася чудова синергія теорії та практики, – розповідає деталі Микола Яцков.

АГ Ужгород, обмін (4)

Наступного дня, активістки долучилися до наймасштабнішої у світі акції World Cleanup Day. Під час збору побутового сміття на берегах річки Уж, колежанки познайомилися з лідерами осередку Всеукраїнського молодіжного руху Let’s Do It! Марією Треліс, активісткою AuraAcademica Катею Гоблик. Загалом, під час акції 53 волонтера зібрали 50 пакетів (120л) сміття, з яких 35 пішло на вторсировину.

АГ Ужгород, обмін (3)

Окрім обміну досвідом, такі зустрічі сприяють знайомству з місцевістю, дослідженням особливостей регіону, колоритом. Так, для дніпрянок “Активна Громада” Ужгорода провела екскурсію локаціями міста, які стали предметом публічних консультацій. Це й оновлена площа Петефі та Київська набережна на яких обговорювали, які дерева висаджувати. Були також на вулицях, які перейменувалися завдяки консультаціям, зокрема, біля монументу жертвам Голодоморів. Тут важливо було показати механізм взаємодії влади та громади для вироблення хороших рішень, що сприймаються громадою.

– Відвідати Ужгород було давньою моєю мрією. Завдяки програмі обміну досвідом від Інституту “Республіка та ВІ “Активна Громада”, мрія здійснилася! Дякую гостинним та активним Миколі, Ані, Анжеліці та Мар’яні,  за знайомство з прекрасним містом та його дієвими проектами. Зустріч пройшла насичено та змістовно. Діяльність нашої організації влучно перетнулася з тематиками роботи приймаючих організацій, тож було чим поділитися та чому повчитися. Наприклад, на Засіданні Клубу “Активної Громади” ми обговорювали та навчалися, як контролювати та впливати на депутатів, зокрема Верховної Ради ІХ скликання. На тренінгу із визначення потреб населення ОТГ у соціальних послугах жваво обмінювались досвідом. А піднявши тему гендерной рівності, знайшли точки дотику як в експертній, так і в проектній діяльності. Можу впевнено сказати, що місто закохало в себе і через архітектурну та природну красу, і через привітних та небайдужих особистостей, – підсумувала учасниця обміну Наталія Жебрик.

Також активісти поділилися секретами комунікаційної стратегії, яку застосували під час адвокаційної кампанії в межах захисту парку Перемоги від забудови. З особливостями фандрайзингу для проектів #Кірпічки.

 Примітка. Обміни здійснюються в межах програми «Регіональні школи грантерів» та реалізуються за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI).