21 квітня відбудеться ІІ тур президентських виборів

Усі внутрішньо переміщені особи, зокрема трудові мігранти і туристи, мають можливість реалізувати своє виборче право не за місцем прописки. Для цього слід тимчасово змінити місце голосування без зміни виборчої адреси. Часу на це лише тижень – до 15 квітня.

Отже, перше – перевірте себе у списку на сайті Державного реєстру виборців. Для цього потрібно зареєструватися в «Особистому кабінеті виборця» і зробити відповідний запит на веб-сторінці, ввести свої дані. Відповідь на запит буде надіслана на вказану електронну пошту протягом двох днів (48 годин), якщо виконано процедуру її підтвердження. Інакше – інформація буде доступна для перегляду в особистому кабінеті.

Насправді, у нас це зайняло 5 хв часу.

Друге, варто звернутися до відділу ведення державного реєстру виборців у своїй міській раді або райдержадміністрації за місцем проживання. Там Ви також зможете перевірити себе у реєстрі виборців або подати заяву про зміну своєї виборчої адреси, якщо плануєте бути у від’їзді.

Найближчий відділ ведення державного реєстру виборців можна знайти на сайті «Державного реєстру виборців». Також за місцем проживання можете одразу знайти № та адресу найближчої чи найбільш зручної для голосування дільниці.

Третє, підіть до відділу. Та перед цим підготуйте всі необіхні документи – паспорт, ідентифікаційний код (+ їх копії, на яких написати дату й тест – копія згідно з оригіналом -, і ваш підпис). Також не забудьте про докази, які підтвердить необхіність зміни місця голосування. Це може бути – квитки на концерт, квитки на потяг (дата 21.04.19), довідка з місця роботи, договір оренди житла, студентський квиток тощо.

Не чекайте останнього дня. Уже зараз перевірте себе в списках та спокійно очікуйте на вибори. Детальніше процедура описана на сторінці «Державний реєстр виборців».