Новини Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» в період 23.01. – 31.01.

с. Обознівка, Кіровоградська обл.

1 лютого в с. Обознівка представники ВІ «Активна Громада» провели зустрічі з волонтерами та місцевими мешканцями. Метою було інформування населення про виборче законодавство в Україні, його різновиди та особливості. Активісти також проводити роз’яснювальну роботу щодо того, які переваги отримає громада при її взаємодії з владою різних рівнів та правильному діалозі.

Обознівка02

Також додатково проводилися консультації населення про існуючі шляхи й методи вирішення місцевих проблем.

  

м. Южне

1 лютого

Представники ВІ «Активна Громада» у м. Южному продовжують проводити зустрічі із жителями багатоповерхових будинків, інформуючи про переваги переходу до ОСББ.

Будучи членом ініціативної групи одного із багатоповерхових будинків міста, регіональний координатор Андрій Коновалов має можливість консультувати громадян з приводу різноманітних тем: житлово-комунальних, соціально-політичних, науково-технічних. За словами активіста, іноді навіть доводиться зачіпати і психологічну сферу. Цього разу мешканців інформувати щодо проекту «Активна Громада: право вибору», акцентуючи увагу на необхідності проведення виборчої реформи, важливості участі громадян у виборах та у прийнятті рішень на місцевому рівні.

Южне02

«Я неодноразово нагадував про те, що необхідно ставати більш самостійними та нести відповідальність за свій вибір, за свою діяльність. До того ж розповідав про успіхи, яких досягли представники нашої ініціативи, використовуючи інструменти прямої демократії та наполягав використовувати їх при першій же необхідності, мати активну позицію та бути небайдужим», – зауважив Андрій Коновалов.

У свою чергу громада підняла тему переходу до ОСББ, адже значна кількість жителів будинків дуже насторожено ставиться до даного процесу, оскільки вважають це аферою та обманом заради чиєїсь наживи. Тому, активістам доводиться спілкуватися з людьми, наводити конкретні приклади, аби довести їм протилежне. У цьому сприяє газета «Наші Вісті», у якій містяться історії успіху з різних куточків України.

2 лютого представники ВІ «Активна Громада» у м. Южному провели зустріч із представниками міськвиконкому, зокрема, із начальником відділу організаційної роботи та внутрішньої політики ЮМР Ольгою Скульською. Координато ініціативи презентував проект «Активна Громада: право вибору», після чого сторони домовились про подальшу співпрацю та участь у майбутніх просвітницьких заходах. До того ж обговорили останні актуальні події міста та впровадження нового інструменту на веб-сервісі «Розумне місто» під назвою «Розумне ОСББ», що сприятиме полегшенню обміну інформацією між співвласниками багатоквартирних будинків.

 

 

м. Богуслав

2 лютого представники ВІ «Активна Громада» організували зустрічі із директорами шкіл у м. Богуслав – ЗОШ № 1 та ЗОШ № 3. У ході розмови активісти розповіли про діяльність Всеукраїнської ініціативи та безпосередньо про проект «Активна Громада: право вибору». Наприкінці зустрічі сторони підписали Меморандуми про співпрацю.

Богуслав 02

За словами регіонального координатора Анастасії Ращенко, керівники шкіл дуже зацікавилися проектом, зокрема – участю в дебатах: «Було приємно бачити таке натхнення і бажання працювати спільно! Ми зійшлись на думці, що школярів та студентів необхідно активізувати та залучати до подібної діяльності. Адже свідома молодь – краще майбутнє!» 

м. Рівне

2 лютого

У приміщенні Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки щосереди з 15:00 до 16:00 відбуватимуться інфогодини «Активної Громади» Рівного. Також тут закріплене робоче місце координатора Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» Наталії Малиновської. Відтепер, кожен охочий має можливість:        

  • отримати консультації щодо прав громадян і їх взаємодії з виборними особами на місцевому, обласному та всеукраїнському рівнях; 
  • довідатися про методи та інструменти впливу на прийняття рішень органів державної влади та місцевого самоврядування.
  • дізнатися про діяльність «Інституту Республіка», ВІ «Активна Громада», отримати інформаційні матеріали.

Рівне02

Як зазначає регіональний координатор, облаштування місця стало можливим завдяки домовленості з директором бібліотеки Валентиною Ярощук. Ознайомившись із роботою «Інституту Республіка», адміністрація висловила зацікавленість у співпраці. Крім того, із завідувачкою відділом з соціокультурної роботи Лілією Слесаренко активісти домовилися про постійне розміщення газети «Наші Вісті» для відвідувачів бібліотеки на відповідних інформаційних стелажах, оголошення про роботу координатора на інформативній дошці бібліотеки та участь координатора і волонтерів в освітніх заходах закладу.

м. Скадовськ

3 лютого представники «Активної Громади» провели чергову інформаційну годину, яка проходить щоп’ятниці з 12:00 до 13:00. Цього разу активісти знайомили скадовчан з Всеукраїнською кампанією «Активна Громада: право вибору», мета якої націлена на підвищення громадянської активності і залучення до дискусії про виборчу реформу. Завданням проекту є формування політичної культури в суспільстві та налагодження діалогу громадою та представниками влади різних рівнів.

Під час спілкування з мешканцями активісти звертали увагу на громадські ініціативи по створенню ОСББ, що успішно діють в інших містах України. Цьому стала в нагоді газета «Наші Вісті».

4 лютого

У рамках кампанії «Активна Громада: право вибору» в Скадовську продовжується інформаційно-просвітницька програми «Час реформ» на ТРК «Обрій»:

 

 

 м. Харків

3 лютого Дергачівська районна рада підписала Меморандум про співпрацю із Всеукраїнською громадською організацією «Інститут Республіка». Документ підписала заступник голови районної ради Віра Стрілець та регіональний координатор ВГО «Інститут Республіка» у Харківській області Олександр Міщан.

У Меморандумі йдеться про здійснення спільних заходів з метою розвитку взаємодії органів місцевого самоврядування з інституціями громадянського суспільства, а також активізації та залучення громадян, а особливо молоді, до впливу на розвиток власної громади. А також обговорення з нею актуальних реформ в Україні, зокрема, реформи місцевого самоврядування, реформ у соціальній сфері.

Харків 02Також сьогодні для керівників органів місцевого самоврядування району, посадовців і депутатів районної ради було презентовано проекти і програми ВГО «Інститут Республіка», зокрема Всеукраїнську ініціативу «Активна Громада», заходи якої будуть реалізовані і на території Дергачівського району.

 6 лютого із заступником голови Дергачівської районної ради представники «Активної громади» підписали Меморандум про співпрацю між ВГО «Інститут Республіка» та Депутатською фракцією ПП «Відродження» у Дергачівській районній раді.

Харків 002Також цього дня активісти підписали Меморандум про співпрацю з Депутатською фракцією ПП «Радикальна партія України» у Дергачівській районній раді. Документ підписав керівник фракції Анатолій Банген. У документі йдеться про спільну діяльність щодо організації та проведення публічних заходів для депутатів місцевих рад, представників інституцій громадянського суспільства на базі Дергачівського району.

Харків02

У Меморандумі прописані кроки щодо поширення серед депутатів місцевих рад, представників депутатських фракцій, керівників та працівників органів місцевого самоврядування матеріалів, що стосуються реформ в Україні; надання обопільної консультативної допомоги з теоретичних та практичних питань у сфері місцевого самоврядування, децентралізації державної влади, діяльності депутатів місцевих рад, депутатських фракцій та груп.

 

 м. Кропивницький

1 лютого регіональний координатор Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» ВГО «Інститут Республіка» Анатолій Стоян відвідав редакцію вісника Кіровоградської міської ради «Вечірня газета». Активіст провів зустріч з її головним редактором Оленою Колесникович, а також з Оксаною Гуцалюк, головним редактором газети «Народне слово» (орган Кіровоградської обласної ради та ОДА). Цього ж дня відбулася офіційна зустріч з зі спікером Кіровоградського прес-клубу Анною Горобцовою.

Кропивницьки02

Під час спілкування, Анатолій Стоян презентував представникам ЗМІ кампанію «Активна Громада: право вибору», а також було обговорено питання щодо можливої співпраці з оприлюднення інформації про головні події у рамках проекту.

 2 лютого відбулася зустріч координатора «Активної Громади» з працівниками Кіровоградської регіональної партійної організації «Аграрної партії України». Зокрема, під час розмови з головою контрольно-ревізійної комісії парторганізації Андрієм Жилою обговорювали майбутню співпрацю в рамках кампанії «Активна Громада: право вибору», а також яким чином здійснити політичну просвіту сільської молоді та як спонукати до участі в управлінні місцевими справами.

Кропивницьький002

3 лютого ВГО «Інститут Республіка» підписав з Кіровоградською центральною міською бібліотекою Меморандум про співпрацю. Відтепер, активісти мають нагоду й можливості проводити зустрічі та інформування громадян про інструменти впливу на публічну владу, виборчу реформу, кампанію «Активна Громада: право вибору» та ознайомлювати з газетою «Наші Вісті».

Стоян02З лютого розпочалася відповідна робота координатора ВІ «Активна Громада» у спеціально визначеному для цього робочому місці. Це стало можливим завдяки фаховим працівникам бібліотеки, на чолі з директором Світланою Тимків, які створюють комфортні умови, аби відвідувачі закладу мали можливість отримати необхідну інформацію та змістовно провести час.