Новини Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» в період 10.01. – 17.01

 

м. Южне, Одеська обл.

10 січня «Активна Громада» Южного взяла участь у публічному обговоренні впровадження механізму під назвою «Бюджет участі». На заході були присутні представники Южненського міськвиконкому, місцеві активісти, депутати міської ради, ЗМІ та всі ті, хто був зацікавлений у вирішенні цього питання. Для участі також були запрошені експерти ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення», котрі розповіли про особливості впровадження громадського бюджету та досвід реалізації даного інструменту у деяких населених пунктах.

Южне17

Під час обговорення спікери акцентували увагу на аспектах реалізації, у ході якої подібне нововведення мало б позитивні результати, було успішним (звертали увагу на помилки під час впровадження бюджету на прикладі інших міст).

У свою чергу регіональний координатор ВІ «Активна Громада» Андрій Коновалов звернув увагу на необхідності налагодження комунікації між представниками громадських організацій, активістами та місцевими депутатами.

Южне 17

«Це дуже важливо, оскільки для вирішення місцевих проблем та покращення благоустрою міста необхідно, аби дії громади (активістів, громадських діячів та організації, простих жителів міста тощо) з одного боку та влади з іншого, були скоординованими, аби був постійний діалог та злагоджена робота», – зауважив Андрій Коновалов.

Сюжет щодо обговорень впровадження громадського бюджету Южненській міській студії телебачення «МИГ»: В Южному вчаться запроваджувати спільний бюджет

 

 м. Кропивницький

12 січня представниками ВІ «Активна Громада» було укладено Меморандум про співпрацю з Кропивницьким центром безоплатної вторинної правової допомоги. Відтепер, цим документом засвідчується можливість брати участь у тренінгових програмах з юридичних питань для громад області, зокрема й виборчого законодавства, забезпечення права громадян обирати та бути обраними в представницькі органи публічної влади тощо.

Кропивницький 17

16 січня в прямому ефірі програми «Радіомайдан» (телевізійна версія) Кіровоградського обласного телебачення регіональний координатор ВІ «Активна Громада» у Кропивницькому Анатолій Стоян розмовляв із журналістом Василем Левицьким.

Кропивниц17

Сторони вели дискусію про основні здобутки минулого року та про плани на поточний рік, зокрема кампанію «Активна Громада: право обирати». Під час ефіру було надано відповіді на запитання глядачів щодо можливих інструментів залучення громадян до управління місцевими справами та механізмів впливу на владу, яка б слугувала громаді після виборів.

 м. Жмеринка

17 січня

Партнерами ВІ «Активна Громада» Жмеринки стала Жмеринська районна бібліотека. За словами регіонального координатора Ініціативи Андрія Сільченка, відтепер в приміщенні облаштований куточок «Активного громадянина», де кожен зможе отримати відповіді на нагальні запитання, консультацію та відповідні інформаційні матеріали. Важливо також те, сторони домовилися про спільне проведення заходів та зустрічей, які будуть корисними для мешканців Жмеринки.

Жмеринка 17

Зазначимо, що з 14:00 до 15:00 щосуботи в бібліотеці відбуватимуться ще й інформаційні години, під час яких кожен почує про стан, досягнення та перебіг реформ в Україні.