Новини Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» в період 21.12.16 – 11.01.17

м. Южне, Одеська обл.

21 грудня

Представники ВГО «Інститут Республіка» взяли участь у прямому ефірі на radio-JOY спільно з radio-UKROP, де мали можливість розповісти про діяльність, акції, заходи та ініціативи «Активної Громади» й Інституту, як на всеукраїнському рівні, так і в місті Южному зокрема. Активісти спілкувалися з приводу реформ з децентралізації, розглядали конфлікт у селі Сичавка, котрий стосується об’єднання територіальних громад. У ході розмови активісти висловили своє бачення даної ситуації та можливі шляхи її вирішення.

konovalov-andrij-2

У свою чергу регіональний координатор «Активної Громади» Андрій Коновалов також розповів слухачам про інструменти прямої демократії (громадські слухання, електронні петиції, місцеві ініціативи), неодноразово наголошуючи про важливість та необхідність їх використання задля вирішення проблем на місцевому рівні.

Ефір можна прослухати за посиланням: http://www.radio-joy.com/artist/active-mass/

 

м. Кропивницький

28 грудня відбулася передноворічна інфогодина від «Активної Громади» в Центрі надання адміністративних послуг Кіровоградської міської ради. У цьому закладі, як ніколи, було багато відвідувачів, які прагнули закрити своє підприємництво до початку 2017 р.

kropyvn00

Таким чином, регіональний координатор Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» ВГО «Інститут Республіка» зміг поінформувати громадян про ТОП-досягненя ініціативи в 2016 р. й закликати їх не залишатися осторонь подій,  які відбуваються в місті. Анатолій Стоян наголосив на здійсненні контролю за використанням міського бюджету та реалізацією владою цільових галузевих програм у 2017 році. Під час інфогодини активісти також вручили подяку адміністратору ЦНАПу Ірині Білогор за сприяння в проведенні інфогодин.

29 грудня на площадці біля дитячої музичної школи №4 у селищі Гірниче, що є найвищою точкою над рівнем моря біля міста Кропивницького, встановлено «Лавку примирення». Ідея полягає в тому, що закохані, батьки й діти, усі, хто відчуває один до одного неприязнь, відтепер мають символічне місце задля відвертої розмови та примирення.

kropyvnytsk1

Сидіння розміщені нестандартно: якщо двоє сядуть на неї, то лавка обов’язково їх зблизить. Людей обрамлює серце, що вселяє надію на нові почуття. За словами регіонального координатора ВІ «Активна Громада» в м. Кропивницький Анатолія Стояна, «Лавка примирення» – результат виконання фандрайзингового плану. Крім активістів до кампанії долучилися соціально відповідальні представники бізнесу й місцевої влади (зокрема, Олександр Рацул, депутат районної у місті ради, голова БФ «Майбутнє за молоддю») та небайдужі громадяни селища Гірниче. 

 

м. Тернопіль

5 січня

Представники ВІ «Активна Громада» у Тернополі під час щотижневої інфогодини провели чергове відеоопитування серед громадян міста: «Що Ви думаєте про зміни?»

Саме це запитання цікавило активістів, адже з Новим роком в Україну, а зокрема і в Тернопіль, прийшло чимало змін. Зокрема, підвищення зарплат, збільшення податково навантаження та вартості проїзду. Хто ж відповідальний за ці процеси – думками ділилися активні тернополяни.