До реформи місцевого самоврядування Україна йшла довго, ламаючи стереотипи, популізм та небажання трансформувати громаду у новому форматі. У 2015 році було ухвалено закон “Про добровільне об‘єднання територіальних громад” і процес утворення ОТГ стартував досить активно. Хоча до цього часу залишилися населенні пункти, де до об‘єднання через різні причини не змогли дійти згоди.

У Києві 14-16 листопада відбувся тренінг для координаторів  ВІ “Активна Громада” на тему “Просвіта громадян щодо реформи місцевого самоврядування”, де учасників навчали як комунікувати реформу місцевого самоврядування та як проводити тренінги з активізації населення.

photo_2019-11-18_07-35-22

Координатори ВІ “Активної Громади”

Тренінг складався з двох частин: тематична частина щодо реформи місцевого самоврядування та навчання, як проводити тренінги для громадян, щоб краще з ними взаємодіяти.

Про реформу місцевого самоврядування розповідав Олександр Солонтай та Ольга Омельчук з Інституту Політичної Освіти, навчання, що стосувалося просвіти населення за допомогою тренінгів – провели Ірина Качурівська та Яна Казакова від Національного Демократичного Інституту (NDI).

Під час тренінгу розглядалися такі питання:

– Як керується громада в ОТГ, повноваження органів самоврядування;

– Як громада може впливати на рішення місцевої влади;

– З чого складається бюджет, як відбувається наповнення;

– Як активізовувати громадян за допомогою навчання.

– Головною метою заходу є підготовка координаторів ВІ “Активної Громади” до організації та проведення освітніх заходів в щонайменше 50 ОТГ. Активізація та залучення громадян до просування реформи місцевого самоврядування, залучення до виборчого процесу 2020 року є вирішальним чинником формування громадянського суспільства, – зазначила Виконавча директорка Інституту “Республіка” Олександра Гліжинська.

Один із методів, щоб координатори краще познайомилися між собою, стала практична вправа, під час якої змагалися дві команди. Учасники на швидкість згадували ім’я та з якого міста приїхав учасник/учасниця.

photo_2019-11-18_07-34-55

Координатори ВІ “Активна Громада” грають в гру задля зміцнення командної згуртованості

Обговорення цих питань допомогло учасникам тренінгу детальніше ознайомитися з процесом реформи місцевого самоврядування, дізнатися подальші тенденції розвитку та можливості. Окрім того, отримати знання та навики вирішувати локальні проблеми із залученням місцевого населення. Після завершення заходу учасники отримали сертифікати від представників Національного Демократичного Інституту про успішне проходження навчальної програми.

photo_2019-11-18_16-06-21

Учасниця заходу із представниками Національного Демократичного Інституту

Дякуємо усім за участь у тренінгу. Ваша активність та віра у свої можливості, додає нам натхнення та сил.

Читайте більш детальніше у матеріалі – Що чекає на громади, які не хочуть об’єднуватися?

Примітка. Навчання проходило за підтримки Національного Демократичного Інституту у співпраці з Інститутом “Республіка”, за підтримки американського народу наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).