Команда ВІ “Активна Громада” у Дніпропетровській області продовжує налагоджувати відносини з місцевими громадами.

27 серпня регіональний координатор ВІ “Активна Громада” Дмитро Чернишов зустрівся з головою Царичанської об’єднаної селищної територіальної громади Геннадієм Сумським. Під час зустрічі сторони обговорили актуальність проведення публічних консультацій для обговорення з мешканцями громади важливих питань. 

Результатом зустрічі стало підписання меморандуму про співпрацю між Царичанською об’єднаною територіальною громадою та Інститутом “Республіка”. Наразі громада готується до проведення першої публічної консультації та обирає питання, для вирішення якого необхідно дізнатися думку мешканців ОТГ.

меморандум Дніпро2

У нас тем для консультацій з громадськістю хоч відбавляй. Не знаю, чому у сусідних громадах кажуть, що немає питань щодо яких потрібно консультуватися з мешканцями. На нашу думку, питань для обговорення багато і ми хочемо приймати рішення, які будуть схвалювати мешканці нашої громади, – зазначає Царичанський селищний голова Геннадій Сумський.

Дмитро Чернишов поспілкувався з Романом Кудрявцевим, членом Молодіжної Ради Царичанської ОТГ, щодо стратегії залучення громадян до публічних консультацій. Він навів різні приклади досвіду проведення публічних консультацій з використанням сайту “Ваша думка” в інших містах та об’єднаних селищних громадах України. В свою чергу, Роман розповів про активності та ініціативи мешканців громади, поділився думками щодо варіантів залучення аудиторії, яка може брати участь у публічних консультаціях та поширення інформації про публічні консультації у громаді.

меморандум дніпро

Наша діяльність полягає не лише в тому, щоб розповідати про публічні консультації українцям та закликати їх долучатися до обговорення проблем, які безпосередньо їх стосуються. Працюючи з людьми ми не забуваємо налагоджувати відносини з місцевою владою та громадськими організаціями. Адже, публічні консультації – це не тільки про громадську активність, це також про діалог між місцевою владою та мешканцями. Ми раді, що з кожним днем актуальність та необхідність використання публічних консультацій розуміють і мешканці міст, і представники влади. Маємо намір поглиблювати співпрацю й надалі, – розповідає Дмитро Чернишов, регіональний координатор ВІ “Активна Громада” у Дніпрі.

Публічні консультації один з найпоширеніших інструментів залучення громадськості до обговорення суспільно-важливих питань. З часу започаткування ВІ “Активна Громада” підписано більше сотні меморандумів про співпрацю з громадськими організаціями та представниками місцевої влади. Адже, консультації – це гарний метод комунікації між місцевою владою та мешканцями не лише великих міст, але й містечок, ОТГ, селищ. Використовуючи цей інструмент можна швидко та легко дізнатися думку громадян з того чи іншого питання. Відповідно, рішення прийнятті з урахуванням результатів публічної консультації мають більшу підтримку серед населення та сприяють підвищенню довіри громадян до влади.

Примітка. Публічні консультації проходять у межах проекту «Задай курс владі» за підтримки Національного Демократичного Інституту Міжнародних Відносин (NDI).