У гості за досвідом, книжками та гофрами!

Освітні обміни між регіональними командами ВІ «Активна Громада» та організаціями-грантерами продовжуються.

У гості за досвідом, книжками та гофрами! Саме так можна описати дводенний візит активістів з Івано-Франківська ГО «МОЛОДІЖНЕ телеБАЧЕННЯ» Ірини Серняк і Олега Серняка до колег «Активної Громади» Львова. Дати візиту співпали з проведенням у Львові 26-го Форуму видавців і «Книжкового Ярмарку». Тому, франківцям вдалося взяти участь у декількох організованих у рамках Форуму заходах, а саме:

  • у публічній дискусії «Women empowerment/ розширення прав і можливостей жінок в медіа»;
  • у презентації-дискусії: «Як українські медіа впливали на президентські та парламентські вибори: результати медіамоніторингу»;
  • у публічній дискусії «Нові міністерства – чому молодій команді вдасться?»

70610930_547611459312528_4841186741190656000_n (1)

– Приємно зустрічати колег з Івано-Франківська та ділитися досвідом роботи. Під час програми ми разом відвідали багато заходів, які безпосередньо пов’язані з діяльністю львівської команди ВІ «Активна Громада». Зокрема, дискусія присвячена результатам моніторингу президентських та парламентських виборів допомогла дізнатися від колег нову інформацію. Вона стосувалася методів контролю діяльності кандидатів у депутати та оцінки їх обіцянок. Планую використовувати їх під час проведення засідань Клубу «Активної Громади». Задоволений тим, що існують такі програми, завдяки яким можна спільно розвиватися, – розповів Юрій Недзельський, регіональний координатор ВІ «Активна Громада» у Львові.

Паралельно активісти з Івано-Франківська знайомилися з особливостями діяльності колег: з успіхами та невдачами запровадження публічних консультацій. Також провели разом інформаційну годину з компоненту «право вибору». Вони запитували у перехожих про імена новообраних від Львівщини народних депутатів, де знаходяться їх приймальні та коли вони проводять прийом громадян.

70706617_2473996736002962_6241747182387462144_n

– Відповіді львів’ян про їх депутатів для нас були достатньо прогнозовані. Вони досить добре знають імена своїх обранців, але не володіють інформацією про дати та місця прийому громадян. Часом плутають депутатів попереднього скликання та новообраних. В Івано-Франківську схожа ситуація. Є чимало людей, які називають чинними депутатами тих, хто вже склав мандат. Загалом, спілкування на цю тему допомогло нам зрозуміти, що потрібно й надалі працювати у цьому напрямку. Громадяни повинні не лише знати своїх депутатів мажоритарників, контролювати їх та інші органи влади, – розповідає громадський активіст Олег Серняк.

«Книжковий Ярмарок» став приємним сюрпризом для гостей міста. Бути у Львові під час Форуму видавців і не купити книги – це, як жартують самі львів’яни, майже злочин. Тому, окремим заходом освітнього обміну став похід за книгами. Францівці мали можливість познайомитися з цьогорічними літературними новинками та придбати цікаві книги. 

70654944_693278551188071_5610179852192710656_n

– Похід до «Книжкового Ярмарку» став приємним бонусом до всіх наших активностей. Ми занурилися в приємну атмосферу, коли можна погортати сторіночки та  відчути аромат книг в перемішку з ароматом осені. Львів можна назвати видавничою столицею України. Дуже тішить різноманіття дитячої та історичної літератури. Також радує виробництво якісної, сучасної, української прози. Приємно, що чимало видавництв на Форумі працювали відповідно до популярної екологічної тематики. Вони потурбувалися про природу та завчасно запаслися крафтовими пакетами та еко-торбами. Це показує, що ми можемо, під час будь-яких заходів, поєднувати різні напрямки та підтримувати різні проєкти, – відзначила активістка з Івано-Франківська Ірина Серняк.

Завершення візиту франківців до міста Лева було не простим, а смачним! Вони вперше в житті спробували гофри. Це бельгійські вафлі, які готують з натуральних складових і пропонують у шаленому різноманітті.

Ситі, вмотивовані, натхненні спілкуванням з львівськими колегами гості з Івано-Франківська відправилися додому. За їх словами, у голові багаж нової інформації та купа цікавих ідей, а в руках придбані книги. 

Примітка. Обміни здійснюються в межах програми «Регіональні школи грантерів» та реалізуються за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI).