26-27 вересня у Києві пройшов тренінг з активізації громадян та локального фандрейзингу. 

Активісти вміють не лише мотивувати оточуючих діяти та навчатися, але й самі постійно навчаються. Тому, команда Інституту “Республіка” організувала насичений дводенний тренінг для громадських активістів.

У перший день тренінгу учасники обговорювали теми, які стосуються їх безпосередньої щоденної роботи, а саме:

  • активізація та самоорганізація громадян: з чого почати?
  • формування ініціативних груп та взаємодія з органами влади;
  • як працювати з людьми та не вигорати?

Обговорення цих питань логічно поєдналося в одне ціле та дозволило новим активістам зрозуміти, з чого починається робота з громадянами, як їх можна зацікавити та долучити до активного вирішення тих чи інших питань. Активістам, які вже мають значний досвід роботи у громадському секторі – це допомогло зрозуміти, як удосконалювати свою діяльність, змінюватися відповідно до вимог часу та не вигорати, а відкривати у собі нове дихання.

У перший день учасники працювали з тренерами Олександрою та Віталієм Гліжинськими. Маючи значний досвід роботи, тренери зуміли поєднати теорію з практикою та поділитися власним досвідом. Вони розповіли, як правильно будувати комунікацію з громадянами, з органами влади, іншими громадськими організаціями та активістами.

IMG_20190927_165518

– Ми вважаємо, що кожному з нас є чому навчатися в інших. Не важливо, як довго ви займаєтеся громадською діяльністю, ви все одно щодня дізнаєтеся щось нове. Тому, організація тренінгу та проведення навчання для активістів для нас не менш важливі ніж інші напрямки діяльності. Нам приємно бачити у наших колег бажання навчатися та зростати. І звісно, важливим моментом під час заходу був обмін досвіду. Коли ми навчаємо інших, ми також навчаємося самі. Дякую учасникам за їх активність, – розповідає національний координатор ВІ “Активна Громада” Віталій Гліжинський.

Найбільше учасникам сподобалося тренування кампанії від дверей до дверей, де Олександра та Віталій зустрічали учасників в рушниках, або з немовлям. Це дало можливість створити середовище максимально наближене до того, в якому зазвичай працюють активісти. У більшості випадків спілкування з громадянами відбувається у той час, як вони займаються своїми щоденними справами: йдуть на роботу або з роботи, виконують хатню роботу, гуляють в парку. Тому, вкрай важливо, вміти комунікувати з людьми не порушуючи їх особистого простору.

Зокрема, Віталій Гліжинський – координатор мережі Всеукраїнської ініціативи “Активна Громада” – з власного досвіду знає, як потрібно будувати комунікацію всередині команди, якими методами активізовувати громадян і залишатися при цьому сповненим сил та ідей.

фандрейзинг

– Сучасний світ не стоїть на місці. Усе в ньому швидкоплинне. Перед інститутами громадянського суспільства постають нові виклики. Ми прагнемо залучати громадян до творення змін в нашій країні. Щоб наша діяльність була успішною, потрібно знати, як краще втілювати наші ідеї. Саме такі лайфхаки я отримав на тренінгу від спікерів Олександри та Віталія Гліжинських. Завданням для регіональної команди з Кропивницького на найближчу перспективу вбачаю: формування ініціативних груп, здійснення менторства в питаннях вирішення нагальних проблем суспільного значення, що стосуються громадян. Навчання цілком виправдало мої очікування. Зокрема, я збагатився інформацією під час командної роботи (історіями успіхів та планами на майбутнє) від колег з інших міст України. Тепер справа за нами, адже отримані знання потрібно підкріплювати практикою, – розповідає учасник тренінгу Анатолій Стоян.

Другий день був не менш насиченим. Учасники працювали з експертом програм з міжнародної технічної допомоги, редактором журналу “Вісник благодійництва” та автором навчально-тренінгових курсів Русланом Крапличем.

Учасники дізналися багато інформації у сфері фандрейзингу, а саме:

  • З чого почати роботу фандрайзингового напрямку?
  • Чому організації отримують кошти та чому їм відмовляють?
  • Чи існують універсальні інструменти фандрейзингу?
  • Як готувати чудодійні листи?

IMG_20190927_134539

– Я в захваті від другого навчального дня. Руслан Краплич – реально крутий тренер! Він не просто дав нам інформацію, а примушував постійно міркувати, робити висновки, простежувати причинно-наслідкові зв’язки. Цьому особливо сприяли вправи. Купа вправ! Тепер я знаю, що аналіз фандрейзингу – це супер-інструмент для самопізнання, розуміння внутрішніх мотивів і життєвих цінностей. Ми змогли посміятися над людською природою та навчитися використовувати ці особливості в нашій роботі. Дякую Інституту “Республіка” за два дні мозкового штурму та прокачування навиків, – розповідає Ірина Гилюк, учасниця тренінгу.

Також учасники дізналися, як швидко й дешево зібрати 10.000 гривень та які інструменти фандрейзингу їм доступні. А їх не мало й не багато аж 30! Однак, Руслан Краплич підготував для учасників тренінгу не лише цікаву інформацію, але й багато різноманітних вправ. Одна з найкорисніших, як готуватися до фандрейзингу щодня по 15 хвилин. Віримо, що отримані знання допоможуть учасникам залучати кошти для втілення своїх ідей та ефективно ними керувати.

Дякуємо усім за участь у тренінгу та небайдужість. Ваша щоденна діяльність, бажання та готовність змінювати нашу країну на краще додає нам натхнення та сил. Будуємо “Активну Громаду” разом!

Навчання проходило за підтримки Національного Демократичного Інституту Міжнародних Відносин (NDI).