У Дніпропетровській обласній раді проведено перший обласний форум Молодіжних рад.

27 листопада у Дніпропетровській обласній раді відбувся Перший обласний форум Молодіжних рад Дніпропетровської області в рамках програми DOBRE. Форум було організовано Українським центром соціального партнерства спільно з представниками команди ВІ “Активна Громада” у Дніпрі Дмитром Чернишовим та Дмитром Твердохлібом. Модераторами заходу виступили – програмний спеціаліст УЦСП Сергій Таран та комунікаційний координатор ВІ “Активна Громада” у Дніпрі Дмитро Твердохліб.

У заході взяло участь понад 50 учасників – представники молодіжних консультативно-дорадчих органів та молодіжні працівники з 14-ти громад області та одного великого міста (Кам’янське).

Головною метою Форуму стала комунікація між представниками 14-ти ОТГ, налагодження співробітництва та визначення подальших, спільних кроків для створення Коаліції молодіжних рад області. Планується, що до Коаліції увійдуть як існуючі молодіжні ради, так і новоутворенні.

Фото форум 4

Також до роботи форуму долучилися спікери та гості, а саме:

 • Ірина Грицай, заступниця голови Дніпропетровської ОДА;
 • Владислав Яцук, заступник начальника Управління молоді та спорту Дніпропетровської ОДА;
 • Владислав Малько, радник голови Дніпропетровської облради;
 • Ганна Товстуха, експертка з залучення громадськості програми DOBRE;
 • Віталій Жеганський, директор Українського центру соціального партнерства;
 • Юрій Сімонов, радник голови Дніпропетровської облради;
 • Валерія Світла, радниця голови Дніпропетровської ОДА, депутатка Індустріальної районної у місті Дніпрі ради;
 • Тетяна Дерябкіна, програмна спеціалістка Українського центру соціального патрнерства;
 • Ольга Тістечок, помічниця голови Дніпропетровської ОДА.

Під час форуму була представлена “Дорожня карта діяльності місцевого молодіжного консультативно-дорадчого органу”. Також було презентовано перші результати діяльності команд в рамках програми “Молодіжний працівник” у трьох ОТГ. Як зазначив співорганізатор заходу Сергій Таран, цей форум – це початок нової сторінки молодіжної політики в Дніпропетровській області. Саме тут, вперше можна було побачити разом представників аж 14-ти ОТГ. Учасників чекають нові виклики,  такі, як об‘єднання існуючих молодіжних рад та допомога у створені нових.

Фото форум 1є

– Можливість впливати – це чи не найважливіший чинник у “боротьбі” за молодь, яка планує мігрувати за кордон. І цю можливість їм дає участь саме у роботі молодіжних рад. За допомогою консультативно-дорадчих органів молодь може висловлювати свою думку та впливати на громаду, в якій живе. Це дуже вагомий стимул не лише залишатися в Україні, а й розвивати країну та своє місто. Тому, тема створення Коаліції молодіжних рад є дуже актуальною. Форум дав змогу сформулювати конкретні задачі для об’єднання молодіжних рад та їх подальшого мережування. Тепер ці задачі потрібно почати поступово виконувати, – розповідає комунікаційний координатор ВІ “Активна Громада” у Дніпрі Дмитро Твердохліб.

Під час роботи Форуму була прийнята резолюція, в якій вирішили наступне:

 1. Публічно оголосити про намір об’єднатися для покращення взаємодії між молодіжними радами Дніпропетровської області;
 2. Публічно оголосити про бажання створити Коаліцію молодіжних рад Дніпропетровської області;
 3. Сформувати з числа учасників та учасниць Форуму, що є представниками(-цями) міст, ОТГ області, громадських організацій, що працюють з молоддю, ініціативну групу. На базі цієї групи в подальшому відбудеться створення Коаліції молодіжних рад Дніпропетровської області;
 4. Створити публічну онлайн-форму для реєстрації молодіжних рад з Дніпропетровської області, які бажають долучитися до створення Коаліції молодіжних рад Дніпропетровської області;
 5. Запросити представників управління молоді та спорту обласної адміністрації, молодіжних центрів посприяти якісному створенню ефективної Коаліції молодіжних рад. 

Фото форум 3

За результатами заходу найближчим часом буде створюватися коаліція молодіжних рад ОТГ області. Як зазначив заступник начальника управління молоді та спорту облдержадміністрації Владислав Яцук, що під час формування молодіжно-консультативних дорадчих органів, відчувається певне нерозуміння. Як це працює, навіщо воно потрібно, для кого… Тому, створення такої коаліції дасть змогу полегшити формування МКДО в громадах та дозволить підвищити компетентності членів рад. А також, в цілому, підсилить розвиток молодіжної роботи в громадах.

Зазначимо, що Інститут “Республіка” сприятиме реалізації молодіжної політики у Дніпропетровській області та захисту інтересів молоді. Наша команда планує провести публічну консультацію щодо потреб і проблем молоді Дніпропетровщини. Зокрема, у грудні цього року та у наступному році ми плідно працюватимемо над тим, щоб представники молоді з ОТГ дізналися більше про ВІ “Активна Громада”. Головним чином звернемо увагу на те, як громадяни можуть реалізовувати свої права та, як слід співпрацювати з місцевими органами влади.

Примітка. Всеукраїнська ініціатива “Активна Громада” – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності Інституту “Республіка”.