Цієї суботи, 2 листопада, в Запоріжжі відбулася масштабна подія – Форум лідерів думок.

Дякуємо гостинному виставковому центру «Козак палац», який зібрав усіх небайдужих та проактивних запоріжців та гостей міста. За приблизними оцінками, подію відвідало близько 3000 людей. Що ж привабило таку кількість гостей? Зараз розповімо!

Подивитися дійсно було на що: топові спікери, цікаві лекції, професійні воркшопи та величезна кількість чудових і поважних людей в одному місці. Непідробна спраглість до українського сучасного контенту та спільне бажання розвитку України – все це працювало, мов величезний магніт. Найбільше звертали на себе увагу хедлайнери: Олексій Дернєв, Роман Скрипін і, звісно, одна з найвидатніших дочок Запоріжжя, Яніна Соколова.

75316043_2654920764573750_7272283714153873408_n

Гості локації ВІ “Активна Громада” на Форумі лідерів думок!

– Чому важливо говорити? Насправді, кожна людина – постійний епіцентр маленького землетрусу. Все, про що ми згадуємо у діалозі, що публікуємо в інстаграмі та пишемо в соціальних мережах, які рішення приймаємо та як їх аргументуємо – все це спричиняє ланцюжкову реакцію, викликає реакцію оточуючих, змінює їх інформаційний простір і врешті формує образ мислення всього суспільства. Тому дуже важливо, про що ми говоримо, а ще більш важливо – те, про що мовчимо. Проблеми, про яку ніхто не розповідає, для всього світу просто не існує. Позиція, яку ніхто не висловлює, не важить нічого. Тому, дуже дякую за Вашу діяльність, адже Ви допомагаєте не просто вирішувати проблеми за допомогою публічних консультацій. Ви в першу чергу звертаєте на них увагу, – розповідає гостя локації ВІ “Активна Громада” Оксана.

Організатори, спікери і учасники неодноразово підіймали складні, але актуальні теми, закликали не боятися висловлювати свою думку та брати за неї відповідальність, ставати агентами змін і працювати заради майбутнє.

Крім насиченої програми, Форум запам’ятався також великою кількістю громадських організацій, які мали можливість представити свої напрацювання, нагадати про свої досягнення та окреслити сферу діяльності.

75464305_1166777133711658_4388343063290839040_n

Команда ВІ “Активна Громада” у місті Запоріжжя: Ганна Єрьоменко та Олеся Лапікова.

– Важливість таких заходів є безсумнівним. Створюється простір для комунікації, обміну думками та ідеями. Саме під час живого спілкування встановлюються більш міцні зв’язки між людьми. Завжди цікаво подивитися на роботу інших громадських організацій. Також, до нашої локації підходила велика кількість людей. Вони замислилися про зміни в країні. Що саме вони можуть зробити в своєму місті, на своїй конкретній вулиці чи будинку. Важливо дати людям розуміння того, що вони багато чого можуть змінити. Ми працюємо саме над цим, щоб Ви повірили у свої сили і разом дійшли до необхідного результату. Дякуємо організаторам Форуму за цю круту можливість, – розповідає координаторка ВІ “Активна Громада” у Запоріжжі Ганна Єрьоменко.

Інститут “Республіка” також мав тут свою локацію та представив Всеукраїнську Ініціативу “Активна Громада”. Впізнати нашу Запорізьку команду було легко, а біля стенду учасники затримувалися на тривалий час.

Представниці та волонтери запорізького осередку пропонували гостям обрати з величезної кількості маленьких наліпок-розмальовок саме той об’єкт, якого дуже не вистачає у місті. А також розмалювати його та прикріпити на умовну мапу Запоріжжя. Результати такого інтерактивного дослідження обов’язково будуть використані та враховані в подальшій роботі з місцевою владою та ініціативними групами.

DSC09970 (2) (1)

Карта потреб та бажань мешканців Запоріжжя.

– Дуже приємно бачити таку кількість небайдужих та світлих людей. Такі події дійсно необхідні, в першу чергу для самих лідерів думок, представників різних організацій та ініціативних груп. Занурившися у роботу, ми часто втрачаємо комунікацію з однодумцями та колегами, що працюють в інших сферах суспільного життя. Іноді може здаватися, наче ти “один у полі – воїн”, стоїш проти навали проблем наодинці, без підтримки та порозуміння. Це відчуття хибне. Тут ми можемо побачити, наскільки нас багато і які ми, українці, чудові. Ми бачимо один одного, ми чуємо один одного і маємо наснагу робити свою справу надалі. Це неймовірно, – розповідає комунікаційна координаторка ВІ “Активна Громада” в м. Запоріжжя, Олеся Лапікова.

Крім того, можна було скористатися фотозоною та сфотографуватися на дивані разом з Почекуном – неодмінним атрибутом та почесним членом нашої команди. Він завжди нагадує, що важливо не лише чекати змін, але й творити їх самостійно, бути активним і залученим в процес розбудови міста.

Також почути про діяльність організацій-учасниць Форуму можна було з головної сцени. Дівчата представляли нашу організацію розповідаючи про основні напрямки діяльності, успіхи, сучасний стан справ та подальші плани. Перед спікерками стояло складне завдання вкластися в 5 хвилин, але їм це вдалося!

DSC09907 (1) (1) (1) (4)

Комунікаційна координаторка ВІ “Активна Громада” у Запоріжжі Леся Лапікова під час презентації діяльності.

Також, на екрані ноутбуку постійно транслювалися відео, відзняті Інститутом “Республіка” за останні роки, а сам стенд був прикрашений найяскравішими моментами з історії запорізького осередку. Для найактивніших учасників і учасниць був підготовлений сюрприз: мотиваційні листівки.

В цілому, захід пройшов на одному подиху, особливо запам’яталося відчуття єдності, що створило особливий натхненний настрій. Завдяки професійності та творчому мисленню організаторів вдалося зворушити не тільки Запоріжжя, що вже почало засинати перед тривалою зимою, але й всю Україну, нагадавши, що південні області також проукраїнські!