Цього тижня до Інституту “Республіка” надійшли відповіді на Резолюцію, підписану на Форумі активних громадян 28-30 березня у Києві.
Адміністрація президента України, Міністерство інформаційної політики України та Державний комітет телебачення і радіомовлення України прозвітували про розгляд Резолюції та власну роботу щодо інформування громадян про реформи в Україні.
Відтак, Міністерство інформаційної політики України повідомило, що впродовж 2015 року, та першого кварталу 2016 року вперше в історії України реалізувало масштабні соціальні кампанії на підтримку реформ України та актуальних соціальних проблем.
Зокрема, Міністерство проводило та долучилось до антикорупційної кампанії “Він би не мовчав” (червень-липень 2015), кампаній на підтримку вимушених переселенців та соціальних кампаній з питань протидії проявам сепаратизму, а також інформаційних кампаній “Крим – це Україна” та “18 травня ми всі – кримські татари”, тощо.
Щодо питання децентралізації, яке викликало особливий інтерес серед учасників Форуму, Міністерство відповіло, що долучалось до Загальнонаціональної комунікаційної кампанії щодо підтримки реформи Децентралізації влади в Україні (серпень – листопад 2015 р.).
“На виконання доручень Прем’єр-міністра України щодо підтримки проведення реформи по децентралізації влади в Україні, Міністерство запустило загальнонаціональну комунікаційну кампанію щодо об’єднання громад. Міністерством розроблено 7 комунікаційних сюжетів, які розміщено на 600 білбордах та 200 сітілайтах в 24 регіонах України та Києві. 3 радіоролики поширювалися на національних та регіональних радіостанціях. Понад 20 000 постерів формату А3 розповсюджено через обласні державні адміністрації, на дошках оголошень в лікарнях, університетах та містах. 2500 постерів А4 розміщено в транспорті регіонального сполучення”, – йдеться в тексті повідомлення.
Також протягом травня-червня 2015 року Міністерство реалізувало кампанію, яка закликала громадян встановлювати лічильники на тепло, воду і газ (кампанія в рамках програми “Урядова ініціатива Енергетичної незалежності України.
У відомстві пояснили й причини таких обсягів організації та проведення комунікаційних кампаній.
“Безперечно, обсяг визначених завдань, у тому числі організація та проведення комунікаційних кампаній Міністерством та іншими заінтересованими органами, потребує залучення значних ресурсів, у тому числі і фінансових”, – написали у тексті повідомлення.
Відомо, що бюджет Міністерства інформаційної політики у 2015 році становив 4 млн. грн., а у 2016 році був зменшений до 3 млн 864,9 тис. грн.
Власну відповідь на Резолюцію активних громадян надав також Державний комітет телебачення і радіомовлення України. Відповідно до стратегічних напрямів діяльності Міністерства інформаційної політики України на 2016 рік, відомство повідомило, що розпочало реформу урядових комунікацій, яка зокрема і передбачає комунікаційну підтримку проведення реформ в Україні. Передбачається, що в Уряді буде створено центральний офіс з комунікацій, який координуватиме всіх представників прес-служб центральних органів виконавчої влади.
“Стосовно роботи Національної телерадіокомпанії України та її філій у напрямку висвітлення реформ, інформуємо, що НТКУ сприяє широкій інформаційно-просвітницькій кампанії про хід реформ в Україні, в тому числі шляхом висвітлення алгоритмів впровадження та позитивних прикладів їх імплементації”, – йдеться у повідомленні.
Відомо, що Державний комітет телебачення і радіомовлення є найбільшим розпорядником медійних бюджетних коштів. У 2015 році його бюджет становив майже 963 млн. грн. Цього року на фінансування його восьми бюджетних програм у держбюджеті передбачено із загального та спеціального фондів 819 млн 260,1 тис. грн.
Повний текст відповідей: Відповідь_АПУ,
Відповідь_Міністерство_інформаційної_політики,
Відповідь-Державний-комітет-телебачення-і-радіомовлення.
Нагадаємо, що 28 – 30 березня, в Києві, Інститут “Республіка” в рамках діяльності Всеукраїнської ініціативи “Активна Громада” провів захід – Форум Активних Громадян. По закінченню Форуму, учасники підписали громадську Резолюцію, адресовану Уряду України та органам місцевого самоврядування. Резолюція стосувалася недостатнього поінформування громадян про реформи в Україні.