Цей документ є детальним звітом про проведення серії публічних консультацій, спрямованих на визначення ключових позицій учасників щодо змін до Конституції України в частині децентралізації. 

Публічні консультації «Через консенсус – до змін у Конституцію в частині децентралізації», що тривали протягом березня та у червні 2020 року були ініційовані Офісом Президента України, комітетом Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування і Міністерством розвитку громад та територій України. ВІ “Активна Громада” від Інституту “Республіка” (далі – Активна Громада) стала партнером у частині залучення громадськості, збору та аналізу даних під час публічних консультацій у п’яти містах України на живо (Вінниці, Києві, Львові, Чернівцях та Дніпрі із залученням учасників/ць з інших областей України) та у форматі ZOOM-конференції для двох областей (Донецька та Луганська). 

У цьому документі представлено детальний опис методології організації та проведення публічних консультацій, аналізу масиву даних, отриманого із урахуванням  пропозицій, зауважень та коментарів цільових груп, напрацьованих під час їх роботи в групах.