Законодавство надає засобам масової інформації право об’єктивно, збалансовано та неупереджено висвітлювати хід виборчого процесу. Попри це, ЗМІ часто виходять за рамки незаангажованої подачі інформації, перетворюючись на гравців виборчого процесу. 

З наближенням місцевих виборів на українців знову чекає хвиля політичної агітації та контрагітації в медіа. Не потонути у маніпулятивних матеріалах від місцевих та національних ЗМІ  та берегти власну інформаційну гігієну в такі часи особливо складно, проте, надзвичайно важливо. Тож, запрошуємо вас взяти участь у вебінарі “Як ЗМІ пишуть про політичні партії у виборчий період: де правда, а де інше”.

Спікери:

Вікторія Орисюк, проектна менеджерка ВГО “Інститут “Республіка”.

Надія Романенко, аналітикиня й журналістка даних TEXTY.org.ua.

Під час заходу будуть розглянуті наступні питання: 

  • яким чином регіональні ЗМІ позиціонували різні політичні сили перед парламентськими виборами-2019 та чи забезпечувалась партіям рівність  та неупередженість, передбачені українським законодавством;
  • як розпізнати (приховану і не дуже) агітацію в ЗМІ та убезпечити себе від фейків, джинси та маніпуляцій;
  • в яких темах більше шансів зустріти маніпуляції;
  • арсенал інформаційної грамотності: як перевірити факти й незаангажованість кандидатів та медіа.

Дата: 25 червня 2020 року

Час: 16:00 – 17:30

Місце: онлайн-платформа ZOOM (посилання буде надіслане зареєстрованим учасникам).

Зареєструватись можна за посиланням: https://forms.gle/eSCkioygGytLJCEv8 

Участь в заході БЕЗКОШТОВНА.

Вебінари спрямовані на підвищення системного впливу громадян на політичні процеси в Україні через освіту. Разом ми змінюємо людей, щоб змінити країну!

За додатковою інформацією звертайтеся:

Інна Душка – організаторка заходів Інституту “Республіка”,

телефон: +380961724018; 

електронна пошта: event.inrespublica@gmail.com

Довідка. Клуби Активної Громади – діалог з громадянами про політичні реформи, відбуваються в рамках проекту «Право вибору», що підтримується Національним Демократичним Інститутом (NDI) за фінансування наданим Агентством США з Міжнародного Розвитку.

Примітка. Місія «Активної Громади»: досягнути добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту «Республіка». Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.