Робоча група Верховної Ради України з розробки закону про політичні партії запрошує 18 жовтня о 15:00 представників політичних партій на обговорення проєкту закону “Про політичні партії”.

Подія відбудеться в ZOOM форматі протягом двох годин з 15:00 до 17:00. Пропозиції, зауваження та коментарі щодо ключових питань законопроєкту, озвучені та обговорені в ході події, дозволять посилити реформу і внести пропозиції до законопроєкту. 

Актуальність

Політичні партії є головними інститутами політичної системи громадянського суспільства, без яких демократія не є дієздатною. У правовому розвинутому суспільстві політичні партії є інструментом здійснення цивілізованого процесу формування як законодавчої, так і виконавчої влад. Тому право на створення політичних партій є однією з базових свобод сучасних демократій. Протягом останніх десятиліть політичні партії в Україні мали низький рівень довіри у суспільстві. Дана теза підтверджується низкою соціологічних досліджень. Недавнє опитування громадської думки Центру Разумкова свідчить, що 73,2% громадян не довіряють політичним партіям. А згідно з опитуванням Національного демократичного інституту (далі – НДІ), 33% громадян не мають позитивного ставлення до жодної з політичних партій. Саме тому робоча група Верховної Ради України з розробки закону про політичні партії запрошує відповідальних політиків, громадських активістів, наукові кола, юристів та інших експертів об’єднатись для розробки законопроєкту. Він має сприяти еволюції політичних інститутів в Україні та створити поле для якісного партнерства, співпраці між громадянами та політичними партіями, і як результат – підвищити довіру до останніх.

Метою обговорення є створення простору для обміну ідеями між учасниками, обговорити сильні сторони та зони удосконалення проекту закону “Про політичні партії”.

Програма події:

1. Стан політичних партій в Україні на сьогодні. Актуальність проєкту закону.

2. Основні новели проєкту закону.

3. Обговорення з учасниками сильних сторін та зон удосконалення проєкту.

До події просимо вас детально ознайомитись із проєктом закону.

Запрошеним учасникам можна зареєструватись до 17.10, 15:00 за посиланням: https://cutt.ly/sEh0u35

Після вашої реєстрації організатори надішлють вам лист із посиланням на подію в ZOOM. 

Довідка. Довідка. Захід проводить робоча група Верховної Ради України з розробки закону про політичні партії в партнерстві з Всеукраїнською ініціативою “Активна Громада” та Центром політико-правових реформ за підтримки Національного демократичного інституту (NDI) спільно з Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства міжнародних справ Канади та Британської допомоги (UK aid) від уряду Великої Британії.