Багатопартійність – це одна з важливих ознак демократичного режиму, оскільки окремі партії захищають інтереси певних категорій людей.В Україні політичні партії не в повній мірі виконують роль представника народу. Саме тому в нашій державі партії викликають радше недовіру з боку громадян, аніж підтримку. При цьому деякі політичні сили апріорі не можуть захищати інтереси виборців, тому що за суттю вони є не партіями, а проєктами.  

Що таке політичний проєкт? Як його відрізнити від партії? Розбираємось в інфографіку.

За словами виконавчої директорки Інституту “Республіка”, співзасновниці ВІ “Активна Громада” Олександри Гліжинської з огляду на  нововведення ціна створення політичної партії знизиться. Щоправда це може спричинити зростання кількості  партій, але при цьому зросте і конкуренція, при чому якісна: з’являться реальні партії, створені для відстоювання інтересів громадян, а не олігархів.   

З приводу роботи громадян над якістю наших партій Олександра Гліжинська зазначила, що важливо частіше звертатися до депутатів з такими запитаннями: як створити власну справу, як отримати дозвіл на той чи інший вид діяльності, як взаємодіяти із держустановами, як просунути інноваційний продукт, тощо. 

Але найголовніше, що можуть зробити українці, для вдосконалення партій – це включаться у політичний процес, вимагати від партій звіту про діяльність та історій успіху. 

Довідка. Заходи проводить робоча група Верховної Ради України з розробки закону про політичні партії в партнерстві з Всеукраїнською ініціативою “Активна Громада” та Центром політико-правових реформ за сприяння Національного демократичного інституту та завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Примітка. Всеукраїнська ініціатива “Активна Громада” – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у розв’язанні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності Інституту “Республіка”.