Запорука успіху будь-яких ініціатив  – це ефективна співпраця органів місцевого самоврядування та громадян. Як каже Олександр Таненок, координатор ВІ “Активна Громада” в місті Покровськ, громада застосовує не лише фінансові ресурси, але також і потенціал людей задля вирішення тих чи інших проблем. Це значить, що активізм є невід’ємною складовою розвитку наших громад. 

Підтримка місцевої влади також важлива в усуненні певного кола проблем. 

  • Однією з них є, наприклад, реклама в місті. Часто-густо вона нав’язлива, але подекуди стає причиною навіть фізичного дискомфорту. Так, в Покровську жителі багатоквартирного будинку не мали комфортного середовища через постійний галас, який утворювала гучна відеореклама великого універмагу. Вирішити таку проблему можна через органи місцевої влади, адже зовнішня реклама стосується саме їхньої компетенції. На щастя, в Покровську це питання було вирішено на користь мешканців багатоповерхового будинку.
  • Жителі Покровську мали запит на капітальний ремонт дорожнього покриття одних з найбільших магістралей міста – вулиць Шосейної та Шмідта. Оскільки дороги міст є комунальною власністю, то питання їхнього ремонту також є обов’язком органів місцевого самоврядування. Наразі проєкти знаходяться в стадії виконання, але значну частину робіт вже було пророблено.
  • За останній рік в громаді також було реалізовано такі ініціативи: завершено будівництво амбулаторії, зроблені освітлення центральної вулиці та перехід в селищі Щербака.

Як зацікавити більше людей долучитись до громадських ініціатив? “Позитивними прикладами” – підкреслює Олександр Таненок. Історії успіху окремих громад демонструють суспільству, що вигравати гранти, залучати інвестиції або кошти місцевого бюджету для реалізації проєктів – це реально!