Поговоримо про громадянські права?

ВІ “Активна Громада!” випускає дайджест відео з нашого YouTube-каналу для вас, аби ви могли їх використовувати у своєму повсякденному житті. І наш третій дайджест присвячений підбірці про громадянські у публічних місцях. 

Обіцяємо, що наші відео допоможуть вам розібратися як захищати свої права як споживача, відвідувача закладів та користувача державними послугами. 

Як регулюються відносини між працівниками та роботодавцями?  Як захистити себе від ненормованого графіка та незаконних дій з боку роботодавця? Про це у відео “Трудові відносини роботодавця і працівника//Порадник №12”
Як безпечно купувати речі в інтернеті? Які дані обов’язково треба питати в першу чергу у продавців? Які закони захищають права споживачів і наскільки реально завдяки ним захиститися? На допомогу вам прийде відео “Як не стати жертвою шахраїв в Інтернеті//Порадник №13”.
До кого звертатися, щоб захистити свої права як споживача? Що робити, якщо ви побачили волосся у страві, яку приніс офіціант? Якість продуктів у страві, яку ви замовили, викликає сумніви? 
Що робити, якщо в ресторані не обслуговують вас згідно з правилами? Допомога тут, у відео “Права споживачів у ресторані//Порадник №14”.
Як держава захищає громадян від курців? Де куріння заборонено і яку відповідальність за порушення несуть курці? Як юридично боротися з курцями, аби зменшити їхню кількість в громадських місцях? Підкажемо у відео “Паління у громадських місцях//Порадник №15”.
Що робити, якщо замовлена посилка загубилась, або поштові послуги були надані не відповідно до правил? До кого звертатися та що робити, якщо ваше поштове відправлення пошкодили, або не було належно забезпечено захист посилки? Яким чином виплачується компенсація, який її розмір повертається та що потрібно для її отримання? Про все це говоримо у відео: “Користувачам пошти. Захисти свої права!//Порадник №17”.
На що звертати увагу по виборі квартири, щоб не тільки знайти та орендувати відповідне житло, але й не пошкодувати незабаром про свій вибір? Як правильно укладати договір оренди? Про що важливо уточнювати при складанні договору? Допоможемо розібратися у відео “Оренда квартири: що потрібно знати квартиронаймачу?//Порадник №18”.
Які допустимі норми шуму в житлових будинках? Які закони захищають ваше право на спокій і тишу? Невже ремонтні роботи у квартирах не можна проводити просто так? Про це поговоримо у відео “Право на тишу//Порадник № 22”.
Яких правил має дотримуватися пішохід? Як мають рухатися узбіччям пішоходи? Що забороняється робити пішоходам під час руху? Яку відповідальність несе пішохід за умови порушення правил дорожнього руху? Освіжимо свої знання разом з відео “Обов’язки та права пішоходів/Порадник № 33”.

Ми допомагаємо вам захищати ваші права як громадян України. Адже це сприяє побудові демократичної, прозорої та комфортної для життя країни. А також убезпечує кожне життя та робить його більш комфортним.

Примітка. Місія «Активної Громади»: досягти добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту «Республіка». Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.