Останні два місяці напруга довкола України зростає. Медіа кожного дня публікують нові дані щодо скупчення російських військ на кордоні. Сама Росія продовжує вживати гібридних заходів для дестабілізації внутрішньополітичної ситуації в Україні й роздмухувати панічні настрої.

Цивільному населенню важливо розуміти, як необхідно діяти в разі ескалації і співпрацювати зі Збройними силами України та іншими військовими формуваннями. З цими та іншими питаннями допоміг розібратись Олександр Журик під час тренінгу ВІ “Активна Громада”.

  • Олександр Журик – аналітик, адміністратор баз даних ВІ “Активна Громада”, ветеран війни з Росією.

Ми підготували інструкцію за інформацією, якою поділився експерт на тренінгу.

Цивільні в умовах бойових дій

Олександр Журик підкреслює, що на блокпостах важливо поводитись стримано, не сваритись з військовими і не провокувати їх. Не підвищуйте швидкість на автівці, аби варта не сприйняла це, як погрозу.

Тривожна валіза: що має бути при собі?

Що робити під час обстрілу?

Після того, як ви опинитесь на безпечній території, ви можете сміливо долучатись до систем сил оборони. В який спосіб це можливо?

Надання домедичної допомоги

Існують три зони надання допомоги: червона, жовта і зелена. В червоній (під обстрілом) і в жовтій (за укриттям) важливо вчасно та швидко надати домедичну допомогу. В зеленій зоні за це вже беруться медики.

Олександр Журик каже, що важливо бути готовим до найгіршого сценарію, але зберігати спокій та жити звичайним життям.

Примітка. Місія «Активної Громади»: досягнути добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту «Республіка». Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.

Авторка: Діана Делюрман, комунікаційна менеджерка ВІ “Активна Громада”