Нещодавно “Активна Громада” разом з Національним демократичним інситутом провела вебінар про місцеве самоврядування. Експертка з політичних наук Наталія Малиновська ґрунтовно розповіла про діяльність рад, виконкомів та голови громади. Ділимось з вами ключовою інформацією з вебінару.

Що таке місцеве самоврядування?

“З цього моменту в нас походить також частина міфів. Ми відмежовуємо жителів громади від місцевого самоврядування.”

Медицина

 “Зазвичай, повноваження місцевої влади стосуються саме первинної медицини”  – підкреслює експертка. Однак “медицина наступних рівнів для багатьох громад – відкрите питання”. Річ у тім, що наразі ми не спостерігаємо істотних зрушень в реформі медицини. Багато залежить від того, як представники різного місцевого рівня –  місцеве самоврядування в конкретній громаді та район/область узгодять між собою повноваження та відповідальність за медичний заклад.

Адмінпослуги

“Надання адміністративних послуг – одна з переваг громад на сьогодні. Обласні та райцентри втрачатимуть свою функцію, а відкриття ЦНАПів забезпечують передання цих повноважень на місцевий рівень.”

Тепер розберімось в системі ОМС.

Рада – це колегіальний орган. Тому депутати не можуть одноосібно ухвалювати рішення. Розгляньмо їхні повноваження.

Повноваження депутатів – це точка відліку, від якої треба рухатись під час виборів та початку каденції депутата. “Для частини депутатів трапляється сюрприз, коли вони дізнаються, що насправді вони не мають настільки широкі повноваження” – зазначає Наталія Малиновська.

Запис тренінгу ви можете знайти на нашому YouTube-каналі: https://youtu.be/0AxWLjvSjFI

Авторка: Діана Делюрман, менеджерка по роботі з Telegram та Tik-Tok ВІ “Активна Громада”

Довідка. Заходи відбуваються в рамках проєкту “Задай курс владі”, що підтримується Національним Демократичним Інститутом (NDI).

Примітка. Місія “Активної Громади”: досягнути добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту “Республіка”. Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.