В червні ВІ “Активна Громада” в партнерстві з Національним Демократичним Інститутом та за підтримки USAID провела інтенсивний курс з громадської активності. Тренінги були розраховані те, щоб надати учасникам теоретичну інформацію про активізм. Впевнені, що ця теорія та поради стануть в пригоді небайдужим громадянам. Тож ділимось ключовою інформацією.

Тренери курсу — досвідченні активісти:

  • Олександра Гліжинська, виконавча директорка Інституту “Республіка”, співзасновниця ВІ “Активна Громада”.
  • Віталій Гліжинський, координатор ВІ “Активна Громада”, керівник проєкту “Публічні консультації з міністерствами”.
  • Наталія Малиновська, кандидатка політичних наук, старша викладачка кафедри політології та національної безпеки Національного університету “Острозька академія”, аналітикиня Інституту “Республіка”.
  • Наталія Головач, тренерка та координаторка ВІ “Активна Громада” у місті Рівному.

Важливою частиною підготовки громадських активістів є політичні знання. Тому перший день розпочали з введення в політичну систему та поняття влади.

Структура державної влади

Що для вас влада? Поділіться своїм розумінням тут: https://vdmk.org/6492

Повноваження місцевого самоврядування

Як активним громадянам комунікувати з владою?

Через інструменти діалогу на національному та місцевому рівнях.

Другий день курсу розпочався з інформації про політичні партії.

Політична партія – це зареєстроване згідно з законом добровільне об’єднання громадян – прихильників певної загальнонаціональної програми суспільного розвитку, що має своєю метою сприяння формуванню і вираженню політичної волі громадян, бере участь у виборах та інших політичних заходах (ЗУ “Про політичні партії”).

Чому партіям та громадянам вигідна співпраця?

Як реалізовувати співпрацю?

На завершальній зустрічі говорили про реформи.

Політичні реформи – це реформи, що впливають на
систему та процеси здійснення влади на державному та
місцевому рівні.

Методи участі у реформах

Публічні консультації (ПК) – ефективний інструмент комунікації влади та громадян. Кейс: у 2020 році Міністерство освіти і науки України спільно з Національним Демократичним Інститутом та
ВІ «Активна Громада» провели серію ПК. Темою заходів було запровадження Державного стандарту базової середньої освіти.

Загалом, відбулося 6 публічних консультацій, в яких взяли участь близько 700 учасників з усієї України. До обговорення було залучено 5 цільових аудиторій:

– вчителі, авторські колективи, інститути підвищення кваліфікацій (46,21%); – керівники (27,25%) – наукові інституції, наукові експерти (12,13%); – батьки (9,84%); – громадські організації (3,14%).

Рекомендації, напрацьовані під час кожної публічної консультації, буде враховано під час доопрацювання Дорожньої карти, розроблення Типової освітньої програми, навчальних планів та модельних навчальних програм.

Довідка. Проведення заходів відбувається у партнерстві з Національним Демократичним Інститутом (НДІ), в рамках програми «Відповідальна та підзвітна політика в Україні» (U-RAP), за фінансової підтримки Агентства США з Міжнародного розвитку (USAID).

Примітка. Місія “Активної Громади”: досягнути добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту “Республіка”. Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.

Авторка: Діана Делюрман, менеджерка по роботі з Telegram та Tik-Tok ВІ “Активна Громада”