Що таке органи самоорганізації населення? Це представницькі органи мешканців сіл, селищ, мікрорайонів міст або їхніх частин, які створюються для вирішення окремих питань місцевого значення.

Простими словами – це будинкові, вуличні, квартальні комітети, комітети мікрорайонів, районів у містах. ОСН співпрацюють з багатьма установами та організаціями задля вирішення місцевих питань та дають змогу всім бажаючим брати участь в громадському житті міста. У системі місцевого самоврядування органи самоорганізації населення посідають значне місце.  Саме вони відіграють важливу роль у створенні умов для залучення найширших кіл громадян до безпосередньої участі у прийнятті та реалізації рішень з питань соціально-економічного, культурного розвитку територій. Саме через них будуються довірчі взаємовідносини, співпраця влади та населення у вирішенні окремих питань місцевого значення. Нарешті, без органів самоорганізації населення важко ефективно здійснювати ефективне місцеве самоврядування. Бо це – як розвивати місцеву інфраструктуру без врахування очікувань, інтересів та побажань мешканців.

А як же ОСН мають взаємодіяти з владою, щоб це було ефективно? Про це і поговоримо під час вебінару “Співпраця ОСН і влади. Успішні кейси”.

Також  під час заходу розглянемо наступні питання: 

  • навіщо потрібна самоорганізація? 
  • чи потрібні будинкові комітети? 
  • скільки заробляють керівники квартальних та вуличних комітетів?
  • що слід вважати кращими практиками в роботі ОСНів?

Спікер: Олександр Солонтай, директор програм практичної політики Інституту Політичної Освіти.

Дата: 21 жовтня 2021 року

Час: 18:00 – 19:30

Місце: онлайн-платформа Zoom (посилання буде надіслане зареєстрованим учасникам).

Зареєструватись можна за посиланням: https://forms.gle/FRUFjSm8WiuccKUV6

Участь у заході БЕЗКОШТОВНА.

Вебінари спрямовані на підвищення системного впливу громадян на політичні процеси в Україні через освіту. Разом ми змінюємо людей, щоб змінити країну!

За додатковою інформацією звертайтеся:

Інна Душка, організаторка заходів Інституту “Республіка”,

телефон: +380961724018; 

електронна пошта: event.inrespublica@gmail.com

Довідка. Захід відбувається за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI).Примітка. Місія «Активної Громади»: досягнути добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту «Республіка». Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.