14285761_1140290079371219_1319855292_o

Невдовзі у Луцьку з’явиться Положення про громадські слухання представники «Активної Громади» взялися за розробку документу.

Ініціатором проекту виступила регіональний координатор ВІ «Активна Громада» у Луцьку – Орися Харитонюк. Саме вона провела в серпні круглий стіл по обговоренню проекту за участі представників органів місцевої влади, які зацікавилися ідеєю й цілком її підтримують, зокрема секретар Луцької міської ради та депутати. У розробці проекту також беруть участь громадський активіст Михайло Шелеп та Голова Волинського ресурсного центру розвитку місцевої демократії Ірина Гайдучик.

Як зазначають розробники, Положення буде додатком до Статуту громади Луцька. Разом із цим документом буде внесено зміни до статті самого Статуту, яка регулює проведення громадських слухань. Адже ця процедура за Положенням суттєво відрізняється від того, що закріплено у Статуті.

11На Волині особливість даного документу полягає в тому, що відповідно до Статуту для проведення громадських слухань потрібно зібрати 500 підписів. Координатор Орися Харитонюк пропонує зменшити кількість підписів та поділити громадські слухання на види:

– загальноміські ( 200 підписів);
– локальні (50 підписів).

«Я витрачаю багато часу і сил, аби використання такого інструменту підвищило рівень суспільної довіри між владою та громадою у процесі їхньої взаємодії. Надіюся, що Положення про громадські слухання полегшить безпосередню участь населення у прийнятті управлінських рішень, які стосуються громади Луцька. Адже, тільки коли ми самі зрозуміємо, що ми і є влада, що вона у наших руках – тоді ми і станемо успішною державою», – зазначає регіональний координатор Орися Харитонюк.

Додамо, що Положення про громадські слухання планується розглянути й затвердити на засіданні Луцької міськради вже у жовтні.