Хочете дізнатися про результати проєкту «Задай курс владі» за 2021 рік? Про результати моніторингу та оцінювання Карти Розвитку Громади, моніторингу звітів депутатів та прийнятих положень про звіти депутатів, проведених публічних консультацій, діяльності ініціативних груп, співпраці з органами влади, навчань та інформування для громадян? Чи, можливо, вам буде цікаво обговорити розвиток місцевого самоврядування та місцевої політики в громадах за рік? Або надихнутися успішними практиками самоорганізації громадян та про громадянське лідерство в громадах? Тоді мерщій реєструйтеся на “Національний Форум розвитку громад”!

Мета Форуму – підбити підсумки роботи в громаді за рік після виборів, динаміку виконання Карти Розвитку Громади та прозорість роботи місцевих рад, пріоритети та перспективи розвитку громади.

Під час Форуму учасники дізнаються про: 

  • результати моніторингу та оцінювання Карти Розвитку Громади;
  • хороші практики самоорганізації громадян та громадянське лідерство в громадах;
  • успішні приклади публічних консультацій в громаді;
  • результати успішної співпраці влади та громади;
  • підзвітність та прозорість влади 
  • успіхи та виклики моніторингу й оцінювання виконання Карти Розвитку Громади. 

Під час Форуму відбудеться дискусійна панель: «Успіхи та виклики виконання Карти Розвитку Громади: підсумки першого року» за участі експертів та голів територіальних громад.

Учасники візьмуть участь у баркемпі за напрямами:

  • хороші практики самоорганізації громадян та громадянське лідерство в громадах;
  • успішні приклади публічних консультацій в громаді;
  • успішні кейси комунікації влади та громадськості;
  • підзвітність та прозорість влади.

Серед учасників: 

– голови територіальних громад та депутати місцевих рад;

– експерти з політики, місцевого самоврядування та залучення громадян;

– активні громадяни та представники ініціативних груп;

– представники політичних партій;

– представники бізнесу, підприємці.

Дата: 30 листопада 2021 року

Час: 15:00 – 18:00

Місце: онлайн-платформа Zoom (посилання буде надіслане зареєстрованим учасникам).

Зареєструватись можна за посиланням: https://forms.gle/aMBHtdE8JryMfRwx6?fbclid=IwAR0-0-eLLE3gniXkl3IXnbJOMNvX8CKYDNkHsEosbZk5S-PjdYhbYypteks

Участь у заході БЕЗКОШТОВНА.

Програма

15:00-15:05Вітальне слово організаторів
15:05-15:35Відкриття форуму«Головні зміни в територіальних громадах через рік після виборів»В’ячеслав Негода, заступник Міністра розвитку громад та територій України Олександр Аліксійчук, народний депутат України, член Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування  
15:35-16:00Презентація результатів проекту «Задай курс владі». Історії успіху від координаторів/громад Модераторка – Наталія Малиновська, Інститут «Республіка»Прийняття положення про звітування депутатів. Яна Твереза, регіональна координаторка “Активної Громади” в Донецькій області.Проведення публічних консультацій в громаді Наталія Головач, регіональна координаторка “Активної Громади” в Рівненській області. Створення ініціативних груп в громаді. Леся Лапікова, регіональна координаторка “Активної Громади” в Запорізькій області.Виконання Карти розвитку громади. Лілія Гарбузюк, регіональна координаторка “Активної Громади” в Полтавській області.
16:00-16:45Панельна дискусія «Успіхи та виклики виконання Карти розвитку громади: підсумки першого року» Модератор – Олександр Солонтай, директор програм практичної політики Інституту Політичної Освіти Олександра Гліжинська, виконавча директорка “Інституту “Республіка”, співзасновниця Всеукраїнської Ініціативи “Активна Громада”Віталій Шевченко, секретар Добропільської міської ради, Донецька область Олена Конюшок, керівниця відділу культури Хлібодарівської сільської ради, Донецька область, депутатка районної радиОлександр Правосуд, голова Якимівської селищної ради, Запорізька область  Тарас Хмарук, секретар Острозької міської ради, Рівненська область  Микола Різник, голова Опішнянської селищної ради, Полтавська область (участь уточнюється)Віра Глушко, депутатка Іршавської міської ради, Закарпатська область (участь уточнюється)Олександра Вітер-Любевич, голова Букачівської селищної ради, Івано-Франківська область  (участь уточнюється) Володимир Столярчук, голова Хорошівської селищної ради, Житомирська область (участь уточнюється)  
16:45-17:00Результати моніторингу Карти розвитку громадиМодераторка – Наталія Малиновська, Інститут «Республіка»
17:00-17: 40Баркемп за участі регіональних координаторів, експертів панельної дискусії та учасників Форуму: 
Секція 1. Хороші практики самоорганізації громадян та громадянське лідерство в громадахМодератор – Олександр Іванов, регіональний координатор “Активної Громади” в Донецькій області. Секція 2. Успішні приклади публічних консультацій в громадіМодераторка – Леся Лапікова, регіональна координаторка “Активної Громади” в Запорізькій області. Секція 3. Успішні кейси комунікації влади та громадськостіМодератор – Микола Яцков, регіональний координатор “Активної Громади” в Закарпатській області. Секція 4. Підзвітність та прозорість влади Модераторка – Ірина Серняк, регіональна координаторка “Активної Громади” в Івано-Франківській області.
17:40-17:55Підведення підсумків: подальші кроки Модераторка – Наталія Малиновська, Інститут «Республіка»

За додатковою інформацією звертайтеся:

Інна Душка, організаторка заходів Інституту “Республіка”,

телефон: +380961724018; 

електронна пошта: event.inrespublica@gmail.com

Довідка. Захід відбувається за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI).

Примітка. Місія «Активної Громади»: досягнути добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту «Республіка». Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.