23 квітня Міністерство юстиції України офіційно зареєструвало зміни в управлінні ВГО «Інститут “Республіка”». Головою Правління організації стала Олександра Гліжинська після тривалого періоду на посаді виконавчої директорки. Відтепер посаду виконавчої директорки Інституту обійматиме Інна Душка.

10 березня відбулося засідання Правління Інституту «Республіка», де шляхом голосування членів Правління, головою Правління було обрано Олександру Гліжинську, а виконавчою директоркою – Інну Душку. Ми раді вітати колег у нових ролях, та впевнені, що завдяки своєму великому досвіду та лідерським якостям, вони зможуть ефективно вести нашу організацію вперед через виклики та можливості.

Вірю і знаю, що з потужним Інститутом «Республіка» та «Активною Громадою», громадянське суспільство ставатиме сильнішим і стійкішим для подолання наслідків війни та розвитку добробуту в кожній громаді.

– Олександра Гліжинська

Як нова голова правління Інституту «Республіка» та співзасновниця Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада», Олександра Гліжинська буде відповідати за стратегічний напрямок діяльності організації та забезпечувати її подальше зростання й успіх. Вона принесе на цю посаду релевантні навички та знання, адже досвід роботи Олександри в Інституті налічує 12 років від фандрейзерки до виконавчої директорки та заступниці голови Правління. Сильні навички Олександри у стратегуванні, міжособистісному спілкуванні та вміння будувати ділові відносини відігравали ключову роль у розвитку згуртованої та високопродуктивної організації протягом цих років.

Олександра Гліжинська про своє бачення роботи організації:

«Я вдячна членам Правління за довіру і обрання мене на посаду Голови. Це велика честь і відповідальність. Інститут «Республіка» за 12 років став частиною мене, а «Активна Громада», що була зрощена нашою командою після Революції Гідності – це як дитина, яку я завжди прагну розвивати, оберігати, сприяти її становленню для допомоги людям у їхньому бажанні вдосконалювати свої спільноти та зміцнювати громадянське суспільство в Україні, від малих сіл до міст-мільйонників. Зміни, які я планую втілити, це посилення структури організації, вдосконалення процесів усередині і побудова ще міцнішої команди, розвиток експертизи кожного та кожної, а також розширення кола міжнародних партнерств.

Те, що робить наша команда, це пошук та підтримка активістів в Україні – небайдужих людей та команд, які прагнуть змінювати свої громади та країну на краще, але не знають як. Наша місія – допомагати таким людям втілювати їхні корисні наміри. Вірю і знаю, що з потужним Інститутом «Республіка» та «Активною Громадою», громадянське суспільство ставатиме сильнішим і стійкішим для подолання наслідків війни та розвитку добробуту в кожній громаді. Я щиро вдячна усім нашим партнерам, які нас підтримують, з якими ми співпрацюємо на одній хвилі: від шкіл, бібліотек, волонтерських організацій, місцевих рад до великих міжнародних організацій, посольств, органів державної влади. Я щиро вдячна усім людям, які нам довіряють і долучаються до нашої діяльності. Вірю, що в єдності та синергії ми зможемо подолати болючі виклики війни і відбудувати сильну й щасливу Україну!».

Олександра Гліжинська – сертифікована тренерка Національного демократичного інституту (NDI) та сертифікований коуч за стандартом Європейської федерації коучів (ECF), фасилітаторка численних стратегічних сесій місцевого, національного та міжнародного рівнів, розробниця кампаній на національному рівні.

  • 2019 – 2024 – виконавча директорка ВГО “Інститут “Республіка”, керівниця проектів.
  • 2015 – 2024 – заступниця голови Правління ВГО “Інститут “Республіка”.
  • 2012 – 2015 Інформаційна директорка ВГО “Інститут “Республіка”.

Олександра здобула ступінь магістра зі спеціальності «Фінанси та кредит» та є випускницею Києво-Могилянської бізнес-школи за програмою «Школа стратегічного архітектора».

Зміни починаються з кожного з нас, а коли люди об’єднуються і мають спільну ціль, то процеси відбуваються набагато швидше.

– Інна Душка

Заохочуючи креативність та командну роботу, Інна Душка сприятиме розвитку нових ідей та ініціатив на посаді виконавчої директорки, завдяки своєму досвіду в організаційній діяльності, аналітичному мисленню та відданості цінностям організації.

Інна Душка про призначення на посаду виконавчої директорки Інституту «Республіка»:

«Для мене це неабияка честь і водночас велика відповідальність. Я вдячна за довіру і обрання мене на посаду виконавчої директорки. Офіційно я є частиною команди організації з 2020 року, але про Інститут «Республіка» і його щире прагнення працювати задля позитивних змін в громадах України знаю з 2014 року. Ще 10 років тому мені дуже імпонувало, що організація шукає і впроваджує різні інноваційні методи й інструменти залучення громадян до активної участі в прийнятті рішень на всіх рівнях.

Для мене є честю працювати з командою професіоналів, які горять своєю справою та роблять все можливе, щоб жити у вільній, незалежній, демократичній Україні. Бо зміни починаються з кожного з нас, а коли люди об’єднуються і мають спільну ціль, то процеси відбуваються набагато швидше. Сподіваюся, що мій попередній досвід, контакти і знання в сфері психології, творчості, адміністрування посилять організацію зсередини».

Інна Душка має багатий досвід в організації та проведенні масових заходів, системних подій, підґрунтя в психологічній та мистецькій практиках. Здобула ступінь магістра за спеціальністю «Психологія».

  • 2020 – 2024 – організаторка подій ВГО “Інститут “Республіка”.
  • 2018 – 2020 – адміністративна директорка Студії візуальних комунікацій “ARDENS”.
  • 2017 – 2018 – заступниця директора Київського міського центру сім’ї «Родинний дім».

На завершення, ми впевнені, що зміни в структурі управління принесуть свіжий погляд та забезпечать розвиток нашої організації. Ми з нетерпінням чекаємо на успішну та трансформаційну подорож під новим керівництвом.