Молодь Закарпаття навчається інструментам громадської участі.

Виконавча директорка Інституту “Республіка” Олександра Гліжинська провела тренінг-інструктаж для активної молодді Закарпаття. Тренінг тривав протягом двох днів, 24 та 25 січня 2020 року, в Ужгороді. Його учасниками стали молодіжні лідери з Перечина, Іршави, Тячева та Виноградова Закарпаття.

Тема тренінгу обрана не випадково та звучить, як “Мобілізація громадян та організація громади”. Адже учасниками тренінгу були не просто молодіжні лідери, а саме ті, хто планують працювати задля розвитку своїх громад, розвивати власні міста, а разом з тим й громадянське суспільство в Україні.

75492480_1186295281759543_1852619067794391040_n

Виконавча директорка Інституту “Республіка” Олександра Гліжинська.

– ВІ “Активна Громада” рада допомагати в створенні ініціатив метою яких є залучення людей до прийняття рішень та діалогу в громаді. Ідея з молодіжними хабами в Закарпатській області має безпосереднє відношення до цієї мети. Учасники тренінгу дуже креативні та вмотивовані. Ми розглянули з ними алгоритм роботи з громадою починаючи від аналізу цільових аудиторій, формування коаліцій та до реалізації конкретного плану дій. У них є безліч цікавих ідей. Я щиро бажаю успіхів активістам та вже хочу побачити хаби в дії, – розповідає Олександра Гліжинська, виконавча директорка Інституту “Республіка”.

Олександра не вперше проводить тренінги для активних громадян (як для молоді, так і для дорослих), однак спеціально для проєкту створення молодіжних хабів Закарпаття було розроблено нову програму тренінгу. Отриманні за цією програмою знання учасники зможуть застосовувати для розвитку молодіжного активізму, розбудови мережі та молодіжних просторів.

Молодіжні лідери дізналися про шляхи якими можна стимулювати органи місцевого самоврядування задля впровадження інструментів місцевої демократії, зокрема громадського бюджетування. Також вони ознайомилися з техніками, які допоможуть гуртувати та мотивувати команду і залучати прихильників до громадських кампаній.

закарпаття хаби

Виконавча директорка Інституту “Республіка” Олександра Гліжинська, координатор ВІ “Активна Громада” в Ужгороді Микола Яцков та учасники/ці тренінгу. 

– Як людину, яка не перший день працює в громадському секторі, у своєму рідному Ужгороді, мене дуже радує, що у нас реалізовуються проєкти направлені на підтримку молодіжного активізму. Сама назва звучить цікаво та привабливо “молодіжні хаби Закарпаття”. Думаю, вони матимуть неабиякий успіх у місцевої молоді. А познайомившись з учасниками, побачивши, які вони активні та сповнені ідей, я зрозумів, що можна бути спокійним за розвиток місцевого молодіжного активізму, – розповідає регіональний координатор ВІ “Активна Громада” в Ужгороді Микола Яцков.

Учасники за два дні тренінгу розглянули широке коло питань, які стосувалися:

  • побудови портрету активного громадянина;
  • виділення груп осіб з якими необхідно працювати, аби досягнути своєї мети в громадському секторі;
  • практичних інструментів для ведення переговорів;
  • щоденної роботи громадських діячів.

закарпаття хаби2

Учасниці тренінгу “Мобілізація громадян та організація громади”. 

Однак, що ж за тренінг без практичних завдань? Звісно, поряд з важливою інформацією учасники спробували одразу закріпити отриманні знання на практиці, а саме провести кампанію “від дверей до дверей”.

Українці помилково вважають, що цей метод спілкування з громадянами використовується лише в період передвиборчої кампанії. До прикладу, свою роботу у новому році регіональні координатори ВІ “Активна Громада” почали саме зі спілкування з мешканцями своїх міст у форматі “КВДД”. Це дозволяє не просто бути в курсі актуальних невирішених проблем, які хвилюють місцевих жителів, але й допомагати їм вирішувати їх, мотивувати громадян самостійно вирішувати питання об’єднуючись в ініціативні групи. І варто зазначити, що досить часто представниками ініціативних груп стають саме молоді люди. Сподіваємося, що учасники після тренінгу будуть проводити кампанії від дверей до дверей для гуртування молоді у своїх містах.

Тренінг організовано громадською організацією “Простір молоді” в рамках проєкту “Створення мережі молодіжних хабів на Закарпатті”, що реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку.

Примітка. Всеукраїнська ініціатива “Активна Громада” – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту “Республіка”. Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.