Національний Демократичний Інститут Міжнародних Відносин (НДІ) спільно з Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) в Україні  у партнерстві із Центром політико-правових реформ (ЦППР), Громадянською мережею ОПОРА, Коаліцією Реанімаційний Пакет Реформ та ГО «ВГО «Інститут «Республіка» запрошують Вас до участі в публічних обговореннях “Місцеві  референдуми: пошук ефективного механізму народовладдя для України”.

Місцевий референдум – це спосіб, за якого усі члени територіальної громади можуть брати участь в ухваленні рішень. Те, що було ухвалено на місцевому референдумі, обов’язково має виконуватися на всій території громади. На місцевий референдум виносяться будь-які питання, що знаходяться в компетенції місцевого самоврядування, тобто важливі для громади питання, рішення з яких неможливо ухвалити в інший спосіб.

У червні 2020 року у Верховній Раді України був зареєстрований законопроєкт про всеукраїнський референдум, який має нарешті врегулювати цей інститут прямої демократії, передбачений Конституцією України. Якщо бажаєте зрозуміти, як місцеві референдуми можуть покращити функціонування всіх процесів у громаді та як необхідно регулювати дану ініціативу, тоді ми з радістю запрошуємо вас до участі в обговоренні! 

ГРАФІК

Протягом квітня 2021 року відбудеться 4 заходи, присвячені основним питанням законопроєкту про місцевий референдум.

  • 5 квітня 2021 року о 11:00 – 13:30 “Предмет місцевого референдуму”
  • 9 квітня 2021 року о 14:00 – 16:30 “Адміністрування проведення місцевих референдумів: ЦВК, ТВК, дільничні комісії з референдуму”
  • 12 квітня 2021 року о 14:00 – 16:30 “Фінансування місцевих референдумів”
  • 19 квітня 2021 року о 14:00 – 16:30 “Наслідки місцевих референдумів”.

Публічні обговорення сприятимуть побудові відкритого інклюзивного діалогу між громадянами, представниками громадських організацій та політичних партій, антикорупційними органами та експертним середовищем навколо питань боротьби з корупцією в Україні.

Обговорення відбудуться на платформі ZOOM. Онлайн-трансляцію можна буде переглянути на сторінці “Активна Громада” у Facebook. Посилання на вхід в ZOOM буде надіслано усім зареєстрованим учасникам.

ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ

Для представників громадськості: https://forms.gle/HL52xLFQ4aMNQDTt6 

Для представників політичних партій, органів влади та органів місцевого самоврядування: https://forms.gle/sE6UZ7tunaiz9L9j9

За додатковою інформацією звертайтеся:

Інна Душка – організаторка заходів Інституту «Республіка»,

телефон: +380961724018; 

електронна пошта: event.inrespublica@gmail.com

Майя Скрипник – асистентка програми «Залучення громадян» Національного Демократичного Інституту (НДІ).

електронна пошта: mskrypnyk@ndi.org

Довідка. Публічні обговорення будуть проведені за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства міжнародних справ Канади та британської допомоги від уряду Великої Британії. Думки, висловлені під час заході, належать авторам і не обов’язково відображають точку зору USAID, урядів США, Канади або Великої Британії.

Примітка. Місія «Активної Громади»: досягти добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту «Республіка». Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.