Корупція, хабарництво, бюрократія — явища, які створюють “гальмівний ефект” як для світового, так і для національного економічного прогресу. Ця проблема властива не лише для малорозвинутих чи політично нестабільних країн. Корупція існує і в найрозвинутіших демократичних економіках світу. Вона стала однією з найвідоміших та найпоширеніших ознак ХХІ століття.

За оцінкою Міжнародного валютного фонду, щороку Україна втрачає від корупції близько 2 млрд доларів. Ця цифра, яка відповідає 1,6 щорічного бюджету на охорону здоров’я, або це понад 2,3 щорічного бюджету на систему освіти. 

Джерелом корупції є надмірне втручання держави в економіку, бюрократичні традиції, соціальна історія тощо. Потреба у визначенні передумов корупційних діянь обумовлюється тим, що корупція як соціальне явище є продуктом соціально-історичних процесів і суспільних відносин з усталеними закономірностями і тенденціями. Тому ідентифікація причин корупції є такою важливою у процесі боротьби з нею.

Якщо ви хочете краще розібратися в тому: 

  • як депутати лобіюють свої інтереси;
  • як чиновники приховують свої статки;
  • що таке реальний конфлікт інтересів; 
  • що таке публічні закупівлі та як крадуть на тендерах;
  • що таке антикорупційна карта ремонтів;
  • як користуватися реєстрами та іншими засобами контролю за владою, запрошуємо на вебінар: «Сучасні засоби контролю за владою».

Спікер: 

Сергій Миткалик, виконавчий директор ГО “Антикорупційний штаб”, заступник Голови Громадської ради при НАЗК.

ДАТА: 23 березня 2021 року

ЧАС: 16:00 – 17:30

Зареєструватися можна за посиланням: https://cutt.ly/bzZUPSa

Посилання на вхід в ZOOM буде надіслано всім зареєстрованим учасникам.

Участь у заході БЕЗКОШТОВНА.

За додатковою інформацією звертайтеся:

Інна Душка, організаторка заходів Інституту “Республіка”,

телефон: +380961724018; 

електронна пошта: event.inrespublica@gmail.com

Довідка. Заходи відбуваються в рамках проєкту “Право вибору”, що підтримується Національним Демократичним Інститутом (NDI) за фінансування наданим Агентством США з Міжнародного Розвитку.Примітка. Місія «Активної Громади»: досягти добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності.