У Добропіллі вже більше року працює такий інструмент прямої демократії як електронні петиції. Останнім часом у місті активно розвиваються громадські місця, проводяться масові заходи, з’являється велике скупчення людей. Відповідно, виникає проблема з облаштуванням вбиралень саме в таких містах.

Координатор ВІ «Активна Громада» Сергій Калінін створив е-петицію, аби вирішити дану проблему та одночасно спонукати владу дослухатися до потреб жителів.

«Минулого року ми підминали тему громадських вбиралень, і обговорювали з громадськістю під час інфогодин, тренінгів, соцопитувань, зустрічей із владою. Але думка суспільства була не однозначною: від «звичайно, потрібні громадські туалети», до «хто буде платити за обслуговування?», «місто туалетів». Проте, ми не пропонуємо всюди їх встановлювати. Потрібно хоча б навести порядок у вже існуючих, привести їх у відповідність до санітарних норм. А нові встановити в місцях великого скупчення людей», – розповідає Сергій.

За його словами, у цьому році до активістів звернулися жителі будинків, що розташовані поруч з місцевим ринком. Однією з найбільших проблем цієї місцевості, була саме відсутність туалетів. Тому, спільно було вирішено звернутися з цим питанням до міської ради.

А електронні петиції – це простий інструмент, який громадяни можуть використовувати сидячи вдома на дивані.

«Зареєструвавшись на сайті, будь-який мешканець може описати власну проблему, або бажання громадськості, й отримати підтримку від влади. Потрібно лише зібрати 200 голосів за 30 днів. Після чого проблема виноситься на розгляд депутатської комісії, а потім на сесію міськради. На жаль, добропільчани поки що не дуже активно користуються цією можливістю, і за весь час існування е-петицій необхідну кількість голосів набрали всього дві. І це в той час, коли в багатьох інших містах України суспільство вимагає таких механізмів для громади. Тому, цією петицією ми також хочемо популяризувати «електронні петиції» на дуже простому прикладі», – додав координатор ВІ «Активна Громада» Сергій Калінін.

Станом на 7 березня на сайті міськради своїми голосами петицію підтримало 35 осіб. Добропільчани можуть підтримувати це питання ще до 31 березня – Встановлення вуличних вбиралень в громадських місцях