До 15 вересня жителі мають висловити свою думку

На Прикарпатті триває публічна консультація з громадянами. Герб – це не просто геральдичний символ міста. Це його душа! У ньому відображається унікальне поєднання характеристики місцевих мешканців, тутешньої природи, історії міста/містечка/ОТГ, його особливостей.

Саме тому, влада просить мешканців обрати: “Яким же має бути герб П’ядицької об’єднаної територіальної громади?”

Станом на 29 серпня маємо наступні результати:

проміжні рез. 29.08.

Закликаємо активніше долучатися й обирати: за посиланням: https://vdmk.org/9695 або СМС з текстом «9695 (пробіл) номер відповіді» на номер 093-177-00-35. Вартість смс згідно з тарифом мобільного оператора.

Варіант 1 (ескіз фіолетово-жовтих кольорів):

Полотно щита покрите золотом, що символізує знатність, могутність і багатство, а також чесноти: силу, вірність, чистоту, справедливість, милосердя і упокорювання. Внизу відокремлена частина пурпурового кольору, що символізує благочестя, помірність, щедрість. Кольори, які взяті за основу з кольорів герба села П’ядики – центра громади.

Також, внизу розміщено символ, що утворений п’ятьма срібними краплями, які відображають символічну назву громади. Вона, за легендою, походить від п’яти цілющих джерел, що розміщені на території села П’ядики. Вгорі розміщено символ громади – соловей на яблуневій гілці. Соловейко – це свята і вільна Божа пташка, співець добра і кохання, символ весни і волі, високого натхнення і неперевершеного таланту. Він символізує неповторні таланти людей громади і їх прагнення до волі. Квітуча яблунева гілка із п’ятипелюстковими білими квітами та золотими серцевинами зображає квітучі села громади.

1567078163

Варіант 2 (ескіз червоно-зелених кольорів):

Срібний голуб – яскравий представник місцевої фауни, символ миру та стабільності. Стилізований силует 5-ти срібних джерел нагадує одну з місцевих легенд про виникнення назви села П’ядики. Одне з цих джерел збереглося і дотепер. Вода в ньому не замерзає навіть за найлютіших морозів та характеризується добрими смаковими властивостями. Стилізований зубчастий силует 5-ти хат – це ще одна легенда про виникнення поселення. Вона розповідає нам, що село почало утворюватися саме навколо 5-ти збудованих тут будинків.

Також, така композиційна побудова частково перегукується з місцевими стародавніми прикарпатськими орнаментами, які використовуються тут у предметах місцевого побуту, вишиванках, писанках, тощо. Червоний клір символізує пролиту кров місцевих мешканців за волю України.  Це, також, символ мужності і любові до Батьківщини. Зелений – колір родючості землі та добробуту, природній ландшафт в якому знаходиться поселення; срібний (білий) є символом чистоти, надії та міцного духу.

Публічна консультація триватиме до 15 вересня 2019 року.

Примітка. Публічна консультація в П’ядиках проводиться в рамках проекту «Задай курс владі» від Всеукраїнського громадського об’єднання «Інститут Республіка» за підтримки Національного Демократичного Інституту Міжнародних Відносин (NDI).